Aktuality závodního oddílu


Ministerstvo školství a mládeže tělovýchovy


V roce 2020 MŠMT podpořilo Spolek Ski klub Hlinsko částkou 74 800 Kč (Výzva Můj klub 2020, rozhodnutí č. 502020_2B_1714).S touto finanční podporou tak mohlo být zakoupeno materiálně-technické vybavení včetně bezpečnostních ochranných sítí. Toto vybavení využijí členové závodního oddílu při trénincích a závodech.
Spolek Ski klub Hlinsko děkuje MŠMT za podporu.
Nákup lyžařského oblečení s podporou Pardubického kraje


I v roce 2020 jsme využili finanční podpory Pardubického kraje a zakoupili jsme našim závodníkům slušivé a funkční thermo mikiny. Mladí závodníci tak mají kvalitní oblečení, které využívají při trénincích a závodech jako druhou vrstvu oblečení. Dodavatelem oblečení je česká firma Don Quiet, která obléká přední české sportovce. Toto oblečení bylo pořízeno v rámci dotace v programu B1 Podpora pravidelné sportovní činnosti dětí a mládeže
Tímto Pardubickému kraji děkujeme za podporu!
15.3.2020 - Pohár Orlických hor - Celkové hodnocení poháru


Finálový závod Poháru Orlických hor v Říčkách, kde mělo proběhnout také celkové vyhlášení již čtrnáctého ročníku tohoto poháru, byl naplánován na neděli 15.3.2020. Na hlinecké sjezdovce se letos v březnu už bohužel nelyžovalo a protože sněhu bylo na sjezdovkách v Říčkách stále dostatek a vše bylo připraveno pro závod, tak jsme se závěrečný závod všichni těšili. Bohužel po vydání zákazu konání všech hromadných akci, z důvodu pandemie Koronaviru, byl závod nakonec zrušen. Do celkového pořadí POH se tak každému závodníkovi započítaly čtyři nejlepší umístění z pěti již odjetých závodů. Slavnostní vyhlášení se zatím také nemohlo uskutečnit a šestice nejlepších z každé kategorie bude oceněna nejspíše až na první závodě následujícího ročníku POH. Mezi šestici nejlepších příslušné kategorie se probojovali i závodníci hlineckého ski klubu a mohou se tak těšit na závěrečné vyhlášení. Poděkování a pochvala za převedené výkony, nejen v závodech, patří všem závodníkům, kteří v letošní nelehké sezóně Ski klub Hlinsko reprezentovali.

Mezi šest nejlepších závodníků ve své kategorii 14. ročníku POH 2020, se umístili tito hlinečtí závodníci:
Přípravka dívky: 4. Bártová Ema
Mladší žákyně: 1. Kopecká Lucie
Starší žákyně: 5. Sobotková Dorota
Starší žáci: 4. Havlík Lukáš
8.3.2020 UKZ SL - O´Style Cup - Skiresort Pec pod Sněžkou


V neděli 8.3. 2020 zakončili hlinečtí závodníci Ema Bártová a Ester Štulíková nabitý závodní program tohoto týdne v Krkonoších na poháru Head Cup ve Špindlerově Mlýně a Lucka Kopecká na závodech UKZ ve Skiresortu Pec pod Sněžkou. V pohárové sérii O´Style Cup pro mladší a starší žáky a žákyně byl na programu slalom speciál na sjezdovce Javor. Sněhu bylo oproti níže položeným areálům stále dostatek, pista byla přimrzlá a trať perfektně připravená. Bezvětří a jasné počasí přilákalo na závody do Pece pod Sněžkou početné startovní pole závodníků a startu se jich sešlo celkem 194. V kategorii mladších žákyň, kde startovala také Lucie Kopecká, se postavilo na start 63 závodnic. Závod se jel opět na dvě kola, když po prvním následovala stavba nové trati pro druhé kolo a prohlídka. Pro druhé kolo byla již trať měkčí a vyjížděly se koryta. Lucce se závod povedl a zaslouženě si vyjela pěkné 8. místo. Pohárová série O´Style Cup měla ještě pokračovat dalšími závody, ale kůli pandemii CORONA viru, vydala bezpečnostní rada státu zákaz všech hromadných akci, který se týkal i všech lyžařských závodů. A tak to byl nakonec vůbec poslední lyžařský závod, který se v letošní sezóně odjel.
8.3.2020 Head Vitalini CUP 2020 - Celkové hodnocení poháru


Letošní zima nebyla lyžování příliš nakloněna, podmínky nebyly dobré ani v našich nejvyšších horách. První závody byly kvůli nedostatku sněhu odsouvány na pozdější termíny, měnila se i místa, poslední závody byly zrušeny kvůli uvěznění naší země do nouzového stavu, s čímž souviselo uzavření sportovišť. Závodníci zvyklí jezdit např. na LEKI Cup nebo Madeja Cup se kvůli mnoha zrušeným závodům vydávali na prestižní Head Vitalini CUP. Proto bylo možné zaznamenat rekordní počty zúčastněných dětí na těchto závodech v Krkonoších a tím byl pohár ještě více náročnější než v jiných letech. Závodníci Ski klubu Hlinsko, kteří se účastnili tohoto poháru, získali ve velké konkurenci startovního pole následující krásná umístění.

Přípravka dívky 2010 a mladší: 4. Ema Bártová 2011, 26. Ester Štulíková 2011
Předžáci chlapci 2008-2009: 43. Ondřej Poslušný 2009
7.-8.3.2020 Head Vitalini CUP - Špindlerův Mlýn - Medvědín


Tento víkend byl závodně velmi nabitý, v pátek 6.3.2020 se konal finálový závod JMLP, v sobotu LPV a v sobotu a v neděli Head Cup v Krkonoších na Medvědíně. Bylo tedy na samotných závodnících, pro jaké závody se rozhodnou. Stojí za zmínku, že jako zpestření pohárů JMLP i LPV byla možnost sledovat z povzdálí Mistrovství světa v biatlonu, které se konalo kvůli obavám z Covid-19 bez diváků. Zde tedy k samotnému Head Cupu. Z našeho oddílu jezdí na tento prestižní závod Ondra, Ester, Vítek a Ema, první tři jmenovaní jeli zabodovat na finále Poháru Vysočiny v Novém Městě na Moravě, Ema už měla v tomto poháru jisté celkové první místo, proto jela raději do Krkonoš, kde se ve velké konkurenci umístila ještě lépe než obvykle. Byli jsme překvapeni fantastickými sněhovými podmínkami, o kterých jsme bohužel na Vysočině mohli jen snít, nic tedy v Krkonoších nenasvědčovalo tomu, že se jedná o poslední závod této sezóny. Trať byla postavena na černé závodní sjezdovce, o délce trati vypovídaly dosažené časy, které se pohybovaly okolo jedné minuty. Udržet tedy sílu a rytmus v takto dlouhém a prudkém slalomu nebylo vůbec jednoduché. Jak to u Head Vitalini Cupu bývá zvykem, jely se dva stejné závody v sobotu a v neděli.

Zde jsou výsledky:
Přípravka dívky 2010 a mladší:
1. závod: 3. Ema Bártová (2011), počet startujících 47
2. závod: 4. Ema Bártová (2011), Ester Štulíková (2011) DNF, počet startujících 43
Týmový a finálový závod se měl konat na Stohu a v Černém Dole, bohužel kvůli nouzovému stavu v ČR se již ani jeden závod nekonal.
7.3.2020 LP Vysočina - Nové Město na Moravě


V sobotu 7.3.2020 jsme se po pátečním večerním závodě JMLP, který se také konal v Novém Městě na Moravě opět vrátili na Harusův kopec, kde byl na programu finálový závod Lyžařského poháru Vysočiny. A protože to byl finálový závod, tak to byla poslední možnost, jak si ještě vylepšit body do celkového hodnocení poháru. Celkem se na start postavilo 162 závodníků a pořadatelům se podařilo připravit trať, že mladší a starší žáci odjeli obě závodní kola. O co nejlepší umístění přijelo na finálový závod bojovat i 14 hlineckých závodníků. S tratí, kterou měli najetou z pátečního závodu JMLP, si všichni dobře poradili a domů jsme tak vezli celkem devět medailových umístění.

Myšáci chlapci: 3. Bárta Vít
Přípravka dívky: 1. Štulíková Ester, 4. Stýblová Laura,
Předžákyně: 2. Urbánková Vanesa
Předžáci: 2. Poslušný Ondřej, 9. Šrámek Tomáš, 10. Šrámek Pavel
Mladší žákyně: 1. Kopecká Lucie
Mladší žáci: 3. Stýblo Štěpán
Starší žákyně: 2. Sobotková Dorota, 4. Urbánková Aneta
Starší žáci: 3. Havlík Lukáš
Dospělé ženy: 3. Kopecká Simona
Dospělí muži: 5. Kopecký David
6.3.2020 JMLP finále - Nové Město na Moravě

Že se bude pořádat pátý finálový závod JMLP se pořadatelé rozhodli týden před samotným konáním. Volba padla na Nové Město, asi poslední menší areálů s dostatkem sněhu. Díky nepříliš velké vzdálenosti od Hlinska přijela početná skupina našich lyžařů. Slalom byl bez průjezdné branky, konal se odpoledne a protože sníh držel, žákovské kategorie jely dvoukolově. Naši závodníci získali 6 medailí a další krásná umístění.

Výsledky závodu:
Myšáci kluci: 3. Vít Bárta
Přípravka dívky: 1. Ema Bártová, 2. Ester Štulíková, 8. Laura Stýblová
Předžactvo dívky: 5. Vanesa Urbánková
Předžactvo kluci: 3. Ondřej Poslušný, 9. Pavel Šrámek, 10. Tomáš Šrámek
Mladší žačky 1. Lucie Kopecká
Mladší žáci 4. Štěpán Stýblo
Starší žačky: 2. Dorota Sobotková, 4. Aneta Urbánková
Starší žáci: 4. Lukáš Havlík
Ženy open: 2. Simona Kopecká, 5. Anežka Daňková
Muži open: 10. David Kopecký

Na pořadu bylo i vyhlášení celkových výsledků JMLP 2019/2020 u šesti nejlepších závodníků v každé kategorii, které se protáhlo do pozdních večerních hodin. V té chvíli asi málokdo tušil, že je to kvůli rychlému šíření koronaviru poslední závodní víkend sezóny 2019/2020.

Celkově vyhlašovaní závodníci JMLP hlineckého klubu:
Myšáci kluci: 4. Vít Bárta
Přípravka dívky: 2. Ester Štulíková, 3. Ema Bártová
Předžactvo dívky: 2. Vanesa Urbánková
Předžactvo kluci: 4. Ondřej Poslušný
Mladší žačky: 4. Lucie Kopecká
Starší žačky: 3. Dorota Sobotková, 5. Aneta Urbánková
Starší žáci: 4. Lukáš Havlík, 5. Vojtěch Málek
Ženy open: 5. Simona Kopecká, 6. Anežka Daňková

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho ski klubu.
1.3.2020 LP Vysočina - Šacberk


V pořadí již čtvrtý závod Lyžařského poháru Vysočiny se konal v neděli 1.3.2020. Tentokrát byl start závodu naplánován v odpoledních hodinách, kdy start od nejmladší kategorie byl od 14h. Pro některé závodníky to tak byl už druhý závod v jednom dni, protože stihli odjet ještě ranní závod JMLP ve Stupavě a pak se rychle přemístili na závod LPV na sjezdovce Šacberk. Startovní pole bylo početné a čítalo celkem 188 závodníků. I přes teplé počasí byla na sjezdovce stále velká vrstva sněhu a trať byla, jak jsme od pořadatelského oddílu HB Ski, perfekně připravená pro všechny kategorie. Mladší i starší žáci tak mohli odjet obě závodní kola. O co nejlepší umístění a cenné body do celkového hodnocení poháru bojovalo i 17 hlineckých závodníků. A takovéto bylo jejich umístění v závodě:

Myšáci chlapci: 3. Bárta Vít
Přípravka dívky: 2. Bártová Ema, 3. Stýblová Laura, 7. Štulíková Ester,
Předžákyně: 6. Urbánková Vanesa
Předžáci: 6. Poslušný Ondřej, 12. Hudeček Martin, 13. Šrámek Pavel, 15. Šrámek Tomáš
Mladší žákyně: 3. Kopecká Lucie
Mladší žáci: 5. Stýblo Štěpán
Starší žákyně: 3. Sobotková Dorota, 5. Urbánková Aneta
Starší žáci: 4. Havlík Lukáš
Dospělé ženy: 3. Kopecká Simona, 5. Daňková Anežka
Dospělí muži: 10. Kopecký David
1.3.2020 JMLP - Stupava


Čtvrtý závod JMLP se konal ve vzdálenějším středisku Stupava u Uherského Hradiště. I přes nepříznivé letošní klimatické podmínky byl na sjezdovce dostatek sněhu. Dle informací místních závodníků se majitel o areál vzorně stará a lyžuje se až do května. Prohlídku trati vysvětlil našim závodníkům Pavel Tlustoš st. ze spřízněného klubu. Závod proběhl v pořádku i přes drobné problémy s časomírou. Z našeho oddílu se zúčastnilo 5 lyžařů, kteří získali 4 medaile a jedno krásné 4. místo. Vyhlášení výsledků se naše děti nemohly zúčastnit, protože spěchaly na jiný závod LPV na Šacberk, který se pořádal v odpoledních hodinách a po dálnici se dal stihnout. Díky našim dvěma maminkám, které na vyhlášení počkaly, děti o ceny nepřišly a chybějí pouze fotky a radost ze stupňů vítězů.

Myšáci kluci: 3. Vít Bárta
Přípravka dívky: 2. Ema Bártová, 3. Ester Štulíková
Předžactvo dívky: 2. Vanesa Urbánková
Starší žačky: 4. Aneta Urbánková
29.2.2020 JMLP - Olešnice


Třetí závod JMLP se konal v blízké a dobře známé Olešnici. I přes velmi nepříznivé klimatické podmínky v letošní zimě a rychlý úbytek sněhu se pořadatelům podařilo připravit dobrou trať. Do areálu přijela většina našich závodníků a přivezla 8 medailí a další krásná umístění.

Myšáci kluci: 2. Vít Bárta
Přípravka dívky: 1. Ema Bártová, 2. Ester Štulíková, 4. Laura Stýblová
Předžactvo dívky: 1. Vanesa Urbánková
Předžactvo kluci: 1. Ondřej Poslušný, 5. Martin Hudeček, 6. Pavel Šrámek, 9. Tomáš Šrámek
Mladší žačky 6. Karolína Málková
Mladší žáci 7. Štěpán Stýblo
Starší žačky: 1. Dorota Sobotková, 3. Aneta Urbánková
Ženy open: 3. Simona Kopecká, 5. Anežka Daňková
28.-29.2.2020 RKZ Kouty nad Desnou


Po týdnu se závody RKZ se přesunuly z Krkonoš do Jeseníků a od pátku 28.2. do soboty 29.2. se na sjezdovkách ve Ski areálu v Koutech nad Desnou jely další závody republikového poháru. Tentokrát to byly dva závody v super obřím slalomu a jeden závod ve slalomu speciál. Start prvního závodu SG byl již 7:15, a tak čekal Lucku Kopeckou brzký ranní budíček již ve 3h ráno a odjezd do Jeseníků. Trať pro závod byla dlouhá a náročná, postavena byla jako velmi rychlá s převýšením 280m. Ve startovním poli byla opět velká konkurence závodníků z celé republiky. Do obou závodů v super obřím slalomu startovala Lucka jako třicátá třetí závodnice a rychlou jízdou si v prvním závodě z celkového počtu 54 závodnic vyjela pěkné 19. místo a v závodě druhém, který se jel následně po nové stavbě trati a prohlídce místo 24. V sobotu byl na programu slalom speciál. Trať byla opět velmi náročná. Obsahovala celkem v prvním kole 50 a v kole druhem 48 bran. V konečném pořadí patřilo Lucii 27. místo a získala tak další body do poháru.
23.2.2020 Velké Meziříčí - Týmový závod


Počasí navzdory byl na odpoledne po závodu Sportencupu naplánován Týmový závod, který se k radosti všem uskutečnil. Obří slalom je individuální sport, kde každý jezdí spíše sám za sebe, než za svůj tým nebo klub. Zde jsme byli svědky toho, s jakým obrovským zájmem se děti účastnily závodu, ve kterém se každý snažil získat pro svůj tým cenné body a nechtěl zklamat své kamarády. Celkem se přihlásilo 19 čtyřčlenných týmů, ve kterých musely být zastoupeny všechny věkové kategorie. Nemohl být tedy sestaven tým např. jen ze starších žáků. Závod byl vyřazovací a postupně se do finále probojovávali ti nejsilnější. Mezi jednotlivými koly probíhaly bouřlivé diskuze o strategii jízdy, příprava lyží byla skutečně týmová, nikdo nechtěl nic podcenit a starší pomáhali s mazáním lyží mladším. Až do poslední jízdy neměl nikdo vyhráno, neboť kdo z finalistů vyhrál poslední jízdu, ten vyhrál celý týmový závod. Výsledek byl zcela spravedlivý, neboť náš hlinecký tým ve složení Simona Kopecká, Lucie Kopecká, Ondřej Poslušný, Ema Bártová vyhrál všechna tři kvalifikační kola a formu potvrdil i finálovým závodem. Všichni dohromady získali obří společný pohár. Tímto dnem končilo lyžování v Hlinsku, náš závodní tým si alespoň k této smutné skutečnosti udělal pořádnou radost.
23.2.2020 JMLP - Hrubá Voda


Druhý závod JMLP byl z důvodu nedostatku sněhu přeložen z Němčiček do Hrubé Vody. Jelikož se konal v odpoledních hodinách, někteří závodníci se rozhodli, že mohou stihnout dopolední LPV ve Velkém Meziříčí a po dálnici se přesunuli do Hrubé Vody. Tam nás přivítal zesilující déšť. Pořadatelé trať nepochopitelně postavili jako slalom, ale po protestech byla předělána na obří slalom s minimálním vysazením a bez záludností na slabé vrstvě měkkého sněhu. Díky úpravám trati se start opozdil a déšť ustal. Většina lyžařů ji projelo celou ve vajíčku. Závodu se velice úspěšně zúčastnily 3 závodnice našeho oddílu a dohromady přivezly kompletní sbírku medailí. Vyhlášení výsledků se odehrálo opět za nepříjemného deště, ale holkám to nevadilo a náramně si to užívaly.

Přípravka dívky: 2. Ester Štulíková
Předžactvo dívky: 1. Vanesa Urbánková
Starší žačky: 3. Aneta Urbánková
23.2.2020 LP Vysočina - Velké Meziříčí


V pořadí třetí závod poháru Vysočiny se měl konat ve Velkém Meziříčí. Deště, vítr a vysoké teploty se postupně staraly o pochyby, zda v neděli do VelMezu vůbec pojedeme. Nakonec nepršelo, nefoukalo, sněhu bylo dost a mohl se odjet oblíbený závod, který se od kategorie přípravka startuje z vyvýšené rampy pro pořádný rozjezd. Trať byla po celou dobu pevná, od mladších žáků se závod mohl odjet dvoukolově. Naši závodníci si odvezli domů 2x zlato, 2x stříbro a 1x bronz.

Myšáci chlapci: 4. Bárta Vít
Přípravka dívky: 1. Bártová Ema, 2. Štulíková Ester, 5. Stýblová Laura
Předžáci dívky: 17. Urbánková Vanesa
Předžáci chlapci: 7. Poslušný Ondřej, 13. Šrámek Pavel, 15. Hudeček Martin, 17. Šrámek Tomáš
Mladší žáci dívky: 1. Kopecká Lucie, 15. Málková Karolína
Starší žáci dívky: 2. Sobotková Dorota
Starší žáci chlapci: 4. Havlík Lukáš, 7. Málek Vojtěch
Dospělí ženy: 3. Kopecká Simona
Dospělí muži: 5. Kopecký David
21.2.2020 Přebor škol Mikroregionu Hlinecko


Únorové počasí nebylo pro lyžaře v Čechách nijak příznivé. Časté deště střídaly vysoké teploty a sníh nejen na hlinecké sjezdovce rychle ubýval. Plánovaný přebor škol Mikroregionu Hlinecko ve sjezdovém lyžování byl pro pořadatele výzvou, neboť se mělo jednat o jubilejní 10. ročník. Termín byl stanoven na 21.2.2020, kdy členové místního Ski klubu a závodního oddílu od brzkých ranních hodin připravovali trať a veškeré zázemí včetně časomíry a ozvučení. Prudký déšť a silný vítr neulehčoval práci, ale podařilo se. Již před prezentací přestalo pršet a vše mohlo začít. Počet přihlášených byl podstatně nižší než v předchozích ročnících, proto se pořadatelé rozhodli udělat závod v obřím slalomu napínavější tím, že se jel na dvě kola, vyhrával nejnižší součet obou dosažených časů. Všichni závodníci měli po celou dobu lyžování zdarma a získali medaile, diplomy a věcné ceny. Závodu se zúčastnilo 32 žáků z 10 základních a středních škol, nejlepší výsledky získala ZŠ Resslova Hlinsko. Všichni se těší na příští ročník a doufají v lepší počasí a větší počet mladých závodníků.
21.-23.2.2020 RKZ Skiresort Pec pod Sněžkou - Javor


Od pátku 20.2. 2020 se konaly v Peci pod Sněžkou další Republikové klasifikační závody žactva. Na programu byl vyřazovací závod, obří slalom a slalom speciál. Na tyto závody mají zajištěnou účast pouze závodníci, kteří jsou do 50. místa aktuální listiny bodů žákovské kategorie. Lucii Kopecké se podařilo v závodech UKZ letošní sezóny vybojovat potřebné body, a tak si mohla poprvé vyzkoušet závod této kategorie. Z důvodu přepokládaného oteplení na neděli, došlo ještě ke změně pořadí disciplín a jako první se jel v pátek slalom speciál, oproti plánovanému paralelnímu terčovému vyřazovacímu slalomu. Na sobotu pak zůstal závod v obřím slalomu. Lucka zůstala pouze na páteční slalom speciál a sobotní obří slalom. V obou závodech se Lucce podařilo v první kole umístit do třicítky závodnic a do druhého kola, kde se otáčí pořadí prvních třiceti, dokázala využít ke zlepšení lepší trati, když startovala do druhého kola ve slalomu jako třetí a v obřím slalomu jako čtvrtá. A zejména v druhém kole obřího slalomu dokázala zajet rychlý čas. V celkovém pořadí, ve velké konkurenci 54 závodnic, si jak ve slalomu speciál, tak v obřím slalomu vyjela 26. místo a získala tak první body do republikovém poháru.
15.2.-16.2.2020 HEAD Vitalini CUP 2020 - Špindlerův Mlýn - Stoh


O víkendu 15. a 16.2.2020 se měly konat další dva závody ze seriálu HEAD Vitalini CUP, tentokrát v Herlíkovicích. Pořadatelé uznali, že slabá vrstva sněhu neumožní zavrtání slalomových tyčí, závody byly tedy přesunuty do Špindlerova Mlýna na černou závodní sjezdovku Stoh, kde se oba závody odjely již v sobotu. Zde byl dostatek sněhu i mimo sjezdovky, děti z kategorií přípravka a předžáci zdolaly ze sníženého startu 21 bran a 113 výškových metrů. Opět obrovská účast dětí byla pro naše hlinecké závodníky velkou výzvou, jejich dosažené časy byly velkým úspěchem. Druhý závod se jel po drobných korekcích ve stejné trati, možná proto se bohužel Ondrovi těsně před cílem vypnula lyže. Ema si pomýšlela na třetí místo, to ji však uniklo o patnáct setin vteřiny.

Zde jsou výsledky našich čtyř závodníků:
Přípravka 2010 a mladší:
1. závod: Ema Bártová (2011) 7., Ester Štulíková (2011) 17., počet startujících 66
2. závod: Ema Bártová (2011) 4., Ester Štulíková (2011) 24., počet startujících 66
1. závod: Vít Bárta (2013) 58., počet startujících 73
2. závod: Vít Bárta (2013) 52., počet startujících 73

Předžáci 2008-2009:
1. závod: Ondřej Poslušný (2009) 24., počet startujících 66
2. závod: Ondřej Poslušný (2009) závod nedokončil
9.2.2020 Pohár Orlických hor - Skicentrum Deštné


Pátý závod Poháru Orlických hor se konal 9.2.ve Skicentru Deštné v Orlických horách, na závodní sjezdovce se sníženým startem. Ráno nás přivítalo mrazivé a slunečné počasí, které vydrželo po celý závod. Trať závodu byla tvrdá, měla málo vysazené brány a byla velmi rychlá. Ve startovní poli, které čítalo tentokrát 199 závodníků, bylo i 9 hlineckých. Po odjetí prvního kola posledním závodníkem ve startovním poli bylo rozhodnuto, že pro druhé kolo mladších a starších žáků a žákyň proběhne pouze malá úprava tratí s drobnou korekcí a již nebude nová prohlídka. Naši závodníci se černé sjezdovky nezalekli a opět se někteří probojovali mezi šest nejlepších, kteří byli na závěr závodu vyhlášeni.

Přípravka dívky: 5. Ema Bártová, 6. Ester Štulíková
Předžákyně: 17. Vanesa Urbánková
Předžáci: 8. Ondřej Poslušný, 20. Pavel Šrámek
Mladší žákyně: 2. Lucie Kopecká
Starší žákyně: 6. Dorota Sobotková, 12. Aneta Urbánková
Starší žáci: 7. Lukáš Havlík
2.2.2020 LP Vysočina - Hlinsko


V neděli 2.2.2020 se konal druhý závod Lyžařského poháru Vysočiny, tentokrát na naší domácí sjezdovce ve Ski areálu Hlinsko jako již 5. ročník Memoriálu Františka Horáčka . I přes nepříznivé počasí a vytrvalý déšť ze soboty na neděli se závod za velkého úsilí podařilo připravit. Za to patří dík všem, kteří se na přípravách a hladkém průběhu celého závodu podíleli. Trať závodu pro celé startovní pole, které čítalo 139 závodníků, vydržela v super stavu i pro kategorie mladších a starších žáků, kteří mohli odjet obě plánovaná kola. Od konkurenčních týmů jsme si vysloužili pochvalu za perfektně připravenou trať závodu i v tak nepříznivém počasí. Také toto velmi nepříznivé počasí, které nás provází téměř celou zimní sezónu, nám neumožnilo letos trénovat v brankách celý dlouhý svah, ale pouze z hrany mostu. A tak bohužel neměli naši hlinečtí závodníci tentokrát výhodu natrénovaného dlouhého kopce přes hranu mostu, která bývá pro závodníky náročná. Ale i přesto hlinečtí potvrdili znalost domácí sjezdovky a vybojovali celkem 12 pódiových umístění, z toho tři první místa.

Myšáci chlapci: 3. Bárta Vít
Přípravka dívky: 1. Štulíková Ester, 2. Bártová Ema, 4. Stýblová Laura
Předžákyně: 2. Urbánková Vanesa
Předžáci: 2. Poslušný Ondřej, 9. Šrámek Pavel, 11. Šrámek Tomáš
Mladší žákyně: 1. Kopecká Lucie
Mladší žáci: 1. Stýblo Štěpán
Starší žákyně: 2. Sobotková Dorota, 3. Urbánková Aneta
Starší žáci: 2. Havlík Lukáš, 4. Málek Vojtěch
Dospělé ženy: 2. Kopecká Simona
Dospělí muži: 3. Šally Ondřej, 5. Kopecký David
Pořízení lyžařských bund pro závodní oddíl

 

Mladí závodníci děkují za finanční podporu společnosti Mlékárna Hlinsko, díky které se podařilo nakoupit kvalitní zimní lyžařské bundy pro celý závodní oddíl Ski klubu Hlinsko.
1.2.2020 Pohár Orlických hor - Ski Resort Dolní Morava

 

První únorový den měla série závodu Poháru Orlických hor další zastávku ve Ski Resortu Dolní Morava. Předpověď počasí se naplnila a v sobotu  nás čekalo velmi teplé ráno. Všichni tak již tušili, že, jak to bývá při závodech na Dolní Moravě zvykem, nebude sněhový podklad pro závod obřího slalomu ideální pro kvalitní závod. Start závodu byl z důvodu nezasněžené černé části sjezdovky posunut níže na přechod na červenou. Trať byla opravdu měkká a každým průjezdem již od nejmenších závodníků dostávala zabrat. Jen díky pořadatelům, kteří se ji snažili udržet ve sjízdném stavu, se podařilo celý závod odjet. Celkem se na start postavilo 188 závodníků a z důvodu špatných podmínek bylo rozhodnuto, že závod bude pro všechny kategorie pouze na jedno kolo. Hlinečtí závodníci ukázali, že si dokáží poradit i se špatnými podmínkami a v konkurenci  vybojovali pěkná umístění. Po závodě bylo vyhlášeno prvních šest nejlepších v kategorii přípravka a předžactvo a tři závodnici v kategoriích mladších a starších žáků. Oceněno bylo pět našich závodníků, z toho dva na stupních vítězů.

Přípravka dívky: 4. Ema Bártová, 6. Ester Štulíková

Předžacvo dívky: Vanesa Urbánková po pádu nedokončila

Předžacvo chlapci: 6. Ondřej Poslušný, 18. Martin Hudeček, 24. Tomáš Šrámek, 25. Pavel Šrámek

Mladší žákyně: 1. Lucka Kopecká

Starší žákyně: 4. Dorota Sobotková, 7. Aneta Urbánková

Starší žáci: 2. Lukáš Havlík
30.1.2020 Pohár Orlických hor - TJ Čenkovice

 

Ve čtvrtek 30.1. po předání pololetního školního vysvědčení jsme se vypravili do Čenkovic na další závod Poháru Orlických hor. Tentokrát nás čekal  závod v obřím slalomu na sjezdovce TJ Čenkovice. Závod se již tradičně koná jako jediný večerní závod Poháru Orlických hor. Závodní pole bylo opět početné a čítalo celkem 207 závodníků na startu. I přes oteplení, které přišlo, se podařilo pořadatelům trať závodu připravit a mohlo se tak odjet i plánované druhé kolo pro kategorie mladších i starších žáků a žákyň. Za hlinecký ski klub přijelo bojovat o další body do pohárového hodnocení deset závodníků a umístění bylo následující.

Přípravka dívky: 4. Ema Bártová, 14. Ester Štulíková

Předžákyně: 14. Vanesa Urbánková

Předžáci: 8. Ondřej Poslušný, 19. Martin Hudeček, 21. Pavel Šrámek, 23. Tomáš Šrámek

Mladší žákyně: Lucie Kopecká nedokončila druhé kolo

Starší žákyně: 5. Dorota Sobotková

Starší žáci: 6. Lukáš Havlík
26.1.2020 Pohár Orlických hor - Sportareál České Petrovice

 

Další závod POH čekal na mladé závodníky v Českých Petrovicích. I přes mlhu, která halila svah, počasí závodníkům přálo a závod se tak mohl odjet pro kategorie mladší a starší žáci na obě plánovaná závodní kola. Na startu se opět sešlo početné startovní pole v počtu 208 závodníků. Hlinečcí závodníci se ve velké konkurenci neztratili a ve vyhlašované šestici nejlepších v každé kategorii vybojovali několik umístění.

Přípravka dívky: 4. Ema Bártová, 15. Laura Stýblová

Předžáci chlapci: 6. Ondřej Poslušný, 28. Pavel Šrámek, 31. Tomáš Šrámek, 36. Martin Hudeček

Mládší žákyně: 3. Lucie Kopecká

Mladší žáci: Štěpán Stýblo - po pádu nedokončil

Starší žákyně: 6. Dorota Sobotková

Starší žáci: 7. Lukáš Havlík
26.1.2020 JMLP - Kladky u Prostějova

 

V menším zastoupení našeho ski klubu jsme navštívili vzdálenější středisko v Kladkách u Prostějova. Všichni jsme se na závod dopravili vlastními auty. Cesta byla dobrá, jen na posledních kilometrech byl na silnici led a sníh. Prezentace byla od 8. hodiny. Po nahlášení všech závodníků a poradě trenérů následovala prohlídka trati, kterou vedl zkušený Pavel Tlustoš st. Na trati byla umístěna záludná průjezdná branka, o které ani nejzkušenější lyžaři z jiných týmů neměli jasno, jak ji projet. Nakonec jsme se dotazovali u pořadatelů závodu, kteří po námitkách trenérů z jiných týmů tuto branku upravili tak, aby vše bylo jasné. Ačkoliv se závodu účastnila velká spousta lyžařů, vše probíhalo hladce a závod pěkně odsýpal. Všechny naše děti si to v početném závodním poli hezky užily.  Pořadatelé měli slalom dobře natrénovaný, přesto naše děti zajely skvěle, v početném závodní poli se rozhodně neztratily a výborně reprezentovaly hlinecký oddíl. Z pěti účastníků jsme domů přivezli  celkem čtyři cenné kovy a jedno krásné 7. místo. Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho ski klubu.
Přípravka dívky: 3.místo   Ester Štulíková
Předžákyně: 1. místo   Vanesa Urbánková
Mladší žákyně: 7. místo   Karolína Málková
Starší žákyně: 3.místo    Aneta Urbánková
Starší žáci: 3. místo   Vojtěch Málek 
25.1.2020 UKZ  GS - Karlov pod Pradědem

 

Tentokrát jsme dorazili na závod všichni společně autobusem a čekal nás velmi náročný den. V Karlově pod Pradědem na sjezdovce Klobouk se konaly v jeden den totiž dva závody. Nejprve dopolední závod UKZ  - Pohár Jaroslava Drápely a odpolední závod LP Vysočina. Do prvního závodu zasáhli z hlineckých pouze Lucka Kopecká, Dorka Sobotková a Lukáš Havlík. Pista pro závod byla velice rychlá a tvrdá a i závodníci startující ke konci startovního pole měli trať v perfektním stavu. Lucce se po velice slušně zajeté jízdě v prvním kole, kde byla 8, podařilo druhou jízdu ještě vylepšit a celkově se probojovala poprvé na závodech UKZ na bednu a to na  3.místo. V kategorii starších žákyň bojovala Dorka a bylo s toho 11. místo a v kategorii starších žáků dojel Lukáš na 14. místě.
25.1.2020 LP Vysočina - Karlov pod Pradědem

 

Po ukončení závodu UKZ na sjezdovce Klobouk, proběhla úprava trati obřího slalomu, aby byla bezpečná i pro mladší závodníky, kteří startují v Lyžařském poháru Vysočiny.  Vše tedy bylo připraveno na prohlídku trati prvního závodu tohoto poháru. Na start  závodu se již postavila početnější skupina hlineckých závodníků. Trať i po projetí celého startovního pole dopoledního závodu byla v dobré kondici a vydržela i po celý odpolední závod, kde jely všechny kategorie pouze na jedno závodní kolo. Startovní pole čítalo 145 závodníků. Naši závodníci byli v závodě úspěšní a odvezli si tři první a dvě třetí místa.

Myšáci chlapci: 1. Vít Bárta

Přípravka dívky: 1. Ema Bártová, 5. Ester Štulíková, 6. Laura Stýblová

Předžákyně: 3. Vanesa Urbánková

Předžáci: 4 .Ondřej Poslušný, 10. Tomáš Šrámek, 11. Pavel Šrámek

Mladší žákyně: 1. Lucie Kopecká

Mladší žáci: 9. Štěpán Stýblo

Starší žákyně: 3. Dorota Sobotková

Starší žáci: 5. Lukáš Havlík

Ženy: 4. Simona Kopecká

Muži: 5. David Kopecký
19.-24.1.2020 ZODM Karlovarský kraj

 

V termínu od 19.1. do 24.1. 2020 se konala Olympiáda dětí a mládeže České republiky. Jedná se o soutěž krajský výběrů v kategorii mladších a starších žáků a žákyní. Svým rozsahem se jedná o jednu z nejvýznamnějších akcí pro mladé sportovce. V alpských disciplínách byli za každý kraj nominováni tři závodníci do každé kategorie žáků a žákyň. Ze Ski klubu Hlinsko byli do výběru Pardubického kraje do  disciplíny alpské lyžování  nominováni v kategorii mladších žákyň  Lucie Kopecká a v kategorii starších žákyň Dorota Sobotková.  Slavnostní zahájení se konalo v karlovarské hokejové aréně,kde proběhlo také zapálení olympijského ohně bývalou Českou reprezentantkou v alpských disciplínách  Šárkou Strachovou a složení přísahy sportovců a rozhodčích. Po zahájení odjeli reprezentanti krajů do různých částí Karlovarského kraje, kde byly dané disciplíny pořádány. Alpské disciplíny měly základní tábor na Božím Daru. První závodní den byl na programu obří slalom ve Ski areálu  Klínovec na sjezdovce Přemostěná a všechny kategorie jely na dvě kola. V kategorii mladších žákyň obsadila Lucie  28. místo a v kategorii starších žákyň dojela na 19. místě Dorka. Druhý den čekal na závodníky paralelní závod družstev na sjezdovce Mosser v areálu Boží Dar -Neklid. Každý kraj mohl postavit tři čtyřčlenná družstva ve složení mladší žák, mladší žákyně, starší žák, starší žákyně. Holky byly zařazeny do druhého družstva spolu a družstvo doplnil  ještě  Josef Bříza a Samuel Blaško ze Ski klubu Ústí nad Orlicí.  Jejich družstvu se podařilo  postoupit z rozjížděk do osmifinále. Tam narazili na družstvo kraje Moravskoslezkého, kterému podlehly 1:3 na body, když jeden bod vyjela Lucka a do další fáze již nepostoupili. Celkově se družstvo umístilo na 13. místě. Ve středu byla na stejné sjezdovce na programu poslední disciplína a to slalom speciál. Opět se jelo na dvě kola a Lucka si vybojovala 13. místo a Dorka místo 25. Na závěr olympiády proběhlo v Karlových Varech slavnostní zakončení.
18.-19.1.2020 HEAD Vitalini CUP  Pec pod Sněžkou

 

O víkendu 18. a 19.1.2020 se čtyři z našich dětí vydaly na závody do nejvyšších českých hor. V Peci pod Sněžkou na sjezdovce Javor III se konaly první závody seriálu HEAD Vitalini CUP 2020, největší závody v ČR pro přípravku a předžáky. Hned při příjezdu bylo patrné, že i přes vysokou nadmořskou výšku byly sněhové podmínky horší než v Hlinsku. Sníh mimo závodní trať byl měkký a plný kamínků. Trať obřího slalomu však byla tvrdá a velmi dobře připravená, tak jak se na takový závod sluší. V sobotu si vyjel náš nejmladší závodník Vít Bárta 2013 ve svém ročníku sice první místo, ale v kategorii s chlapci do roku 2010 skončil na 53. místě z 66 jezdců, nebyl naštěstí odrazen od účasti na dalších závodech. V kategorii přípravka dívky do roku 2010 startovalo 49 závodnic, na krásném 4. místě skončila Ema Bártová 2011 a na 23. místě Ester Štulíková 2011, ve svém ročníku skončily na 1. a 6. místě. V kategorii předžáci chlapci 2008-2009 skončil Ondřej Poslušný 2009 na 22. místě z 58 startujících. V neděli se jel stejný závod na stejném místě, výsledky Vítek 48. z 56, Ema 10., Ester 20. ze 44 závodnic. Ondra v neděli bodoval ve svém druhém sportu č.1, v hokeji. Všichni naši závodníci byli ve svých kategoriích věkově mladší, přesto dokázali, že závodní lyžování v Hlinsku dává smysl a je možné vyjet krásné výsledky i ve velkých závodech.
12.1.2020 Pohár Orlických hor - Skipark Červená Voda

 

První závod POH 2020 ve Skiparku Červená Voda se tentokrát konal na sjezdovce Svitavská. Na sjezdovce neleželo sice mnoho sněhu, ale trať  byla v mrazivém počasí ledová jako ve světovém poháru, takže byla náročná, a to nejenom pro nejmenší závodníky. Během závodu jsme tak viděli mnoho pádů. Do závodu se postavilo celkem 214 závodníků, z toho 15 hlineckých.

Přípravka dívky: 7. Ema Bártová, 28. Ester Štulíková, 34. Laura Stýblová

Předžáci dívky: 28. Vanesa Urbánková

Předžáci chlapci: 16. Ondřej Poslušný, 23. Martin Hudeček, 26. Pavel Šrámek, 27. Tomáš Šrámek

Mladší žákyně: 2. Lucie Kopecká, 17. Karolína Málková

Mladší žáci: 17. Stýblo Štěpán

Starší žákyně: 4. Dorota Sobotková, 11. Aneta Urbánková

Starší žáci: 9. Vojta Málek, Lukáš Havlík po ztrátě lyže a následném pádu nedokončil
11.1.2020 UKZ  SL - O´Style Cup - Svatý Petr  STOH

 

V sobotu 11.1. se vydaly Lucka a Dorka  do Špindlerova Mlýna,  kde se v areálu Svatý Petr na sjezdovce Stoh, jel závod ve slalomu speciál. Na svahu nebylo sice mnoho sněhu a sjezdovka ani nebyla v celé své délce vysněžená, ale podklad byl tvrdý a závodní trať byla opět perfektně připravená na závod. Start závodu byl ve spodní třetině prudké části sjezdovky a na zledovatělém podkladu bylo velmi těžké se bez lyží udržet. Komu se se to nepovedlo, tak skončil až v místech, kde se sjezdovka lámala do mírnějšího spádu.

Závod se jel na dvě kola, kde se do druhého kola otáčí první třicítka pořadí kola prvního. V celkovém pořadí závodu si Lucka Kopecká  v kategorii mladší žákyně vyjela 11. místo a Dorča Sobotková ve starších žákyních 18. místo.
6.-7.1.2020 UKZ  SG - Říčky v Orlických horách

 

Další závody UKZ, na které se vydaly Lucka s Dorkou, byly závody v Říčkách v Orlických horách. Jednalo se o rychlostní disciplínu v super obřím slalomu. Podmínky pro závod byly naprosto perfektní, sluníčko a teplota pod bodem mrazu. Po oba závodní dny se na start v každé kategorie postavilo přibližně 50 závodníků a trať vydržela v perfektním stavu do posledního průjezdu.  První závodní den byl tak trochu seznámení s tratí a dlouhými lyžemi. Holky měly pro tento závod lyže dlouhé 185cm.

Lucka Kopecká se umístila v kategorii mladších žákyň na 29. místě a taktéž Dorka Sobotková v kategorii starších žákyň také na 29. místě. Druhý den to obě holky ještě vylepšily a Lucka brala 14. místo, a Dorka 18. místo.
 

19.12.2019 UKZ  SL - Kouty nad Desnou

 

Na první závod UKZ letošní sezóny se vypravila Lucka s Dorkou do ski areálu Kouty nad Desnou. Sněhové podmínky pro lyžování, které panovaly po celé republice byly opravdu velmi špatné a do poslední chvíle nebylo jisté, zda se závod opravdu uskuteční. Trať závodu byla poměrně dokonale zasněžena, ráno pěkně přimrzlá a vydržela v super stavu po celý závod. Nicméně vlek vyvezl závodníky pouze do půle závodní trati a zbytek si musel každý v rámci ranní rozcvičky vyšlápnout. Holky si bez tréninku v tyčkách nevedly vůbec špatně a Lucie Kopecká vybojovala 19. místo v kategorii mladší žákyně a Dorča Sobotková 35. místo v kategorii starší žákyně. Závody pokračovaly druhým slalomem i pátek, kterého jsme se neúčasnili. Vrátit jsme se měli v sobotu, kdy se měl jet opět slalom. Po páteční večerním potvrzení, že se závod opravdu uskuteční jsme ráno vyrazili ,nicméně po příjezdu a příchodu k trati, kde již všichni čekali na zahájení prohlídky, nám bylo oznámeno od stavitele trati, že z důvodu zhoršení počasí a podmínek nelze bezpečně závod uspořádat. Tak následoval návrat domů a snad příště.

 
 

 

Soustředění HINTERTUX 2019 za podpory MŠMT

 

V roce 2019 MŠMT podpořilo Spolek Ski klub Hlinsko částkou 84 700 Kč (neinvestiční dotace ze státního rozpočtu České republiky na rok 2019 - Výzva Můj klub 2019, rozhodnutí č. 502019_2B_2733).

S touto finanční podporou tak mohla proběhnout hned 2 intenzivní lyžařská soustředění závodního oddílu na rakouském ledovci Hintertux, a to v termínech 20.10.- 23.10.2019 a 27.11.- 30.11.2019.

 

Tímto MŠMT děkujeme za podporu.
 

 

Nákup lyžařské výstroje a výzbroje s podporou Pardubického kraje 2019

 

Díky podpoře Pardubického kraje se  pro letošní závodní sezónu 2019/2020 podařilo pořídit tréninkové pomůcky, které nám umožní zkvalitnit tréninkovou připravu. Z dotačního progamu bylo také financováno dokoupení  závodního oblečení pro naše mladé závodníky. Tyto kvalitní  komplety pro   závodní oddíl dodala česká firma Don Quiet, která obléká přední české sportovce.

Tato výstroj a výzbroj byla pořízena v rámci dotace v programu B1 Podpora pravidelné sportovní činnosti dětí a mládeže

 

Tímto Pardubickému kraji děkujeme za podporu.

 

 
24.3. 2019  JMLP – Ski Petříkov

 

Finálový závod Jihomoravského lyžařského poháru se konal 24.3.2019. Tentokrát, pro nás v né v moc známém, středisku v Jeseníkách,  v areálu Ski Petříkov. Na start se postavilo 17 hlineckých závodníků. Sněhové podmínky už nebyly ideální a závod se tak odjel pro všechny kategorie pouze na jedno soutěžní kolo. Vyhlášeno bylo šest nejlepších v každé kategorii. Umístění našich závodníků bylo následující:

 

Myšáci chlapci: 4. místo Bárta Vít

Přípravka dívky: 7. místo Bártová Ema, 15. místo Stýblová Laura

Přípravka chlapci: 1. místo Poslušný Ondřej

Předžáci dívky: 4. místo Urbánková Vanesa, 10. místo Málková Karolína

Mladší žačky: 4. místo Kopecká Lucie, 9. místo Urbánková Aneta

Mladší žáci: 7. místo Stýblo Štěpán, 8. místo Málek Vojtěch

Starší žačky: 2. místo Sobotková Dorota, 3. místo Daňková Anežka, 4. místo Kopecká Simona, 7. místo Toralová Nikola

Starší žáci: 3. místo Havlík Lukáš, 6. místo Zavřel Matouš

Muži: 5. místo Kopecký David

 

Po vyhlášení výsledků finálového závodu a sečtení všech bodů bylo také oceněno šest nejlepších závodníků celé pohárové série JMLP. Jednotlivé lyžařské závody tohoto poháru se uskutečnily v areálech Ski park Hrubá Voda, Ski areál Němčičky, Ski areál Olešnice a Ski Petříkov. Z hlineckých závodníků byli výhlášeni tito závodníci:

 

Myšáci chlapci: 3. místo Bárta Vít

Přípravka dívky: 6. místo Bártová Ema

Přípravka chlapci: 3. místo Poslušný Ondřej

Předžáci dívky: 2. místo Urbánková Vanesa

Mládší žačky: 5. místo Urbánková Aneta

Starší žačky: 2. místo Daňková Anežka, 4. místo Kopecká Simona, 6. místo Toralová Nikola

Starší žáci: 3. místo Havlík Lukáš

Muži: 6.místo Kopecký David
 

17.3. 2019  Pohár Orlických hor - Říčky v Orlických horách

 

Následující den po slavnostním vyhlášení Sporten cupu 2018/19 se konal v neděli 17.3.2019 poslední závod série Poháru Orlických hor v Říčkách. Na tento závod vyrazila také početná skupina závodníků z Ski klubu Hlinsko. Celkem se na start postavilo 208 závodníků, z toho 18 hlineckých. Bylo to nejpočetnější zastoupení ve startovním poli z jednoho oddílu. Nejlépe se povedl závod Ondrovi Poslušnému v kategorii přípravka chlapci, kde vybojoval 6. místo a Anežce Daňkové v kategorii starší žákyně, která se umístila na pěkném 4. místě. I ostatní naši závodníci na trati bojovali a i přes nějaké ty pády se ve startovním  poli neztratili.

Na závěr proběhlo vyhlášení celé série POH 2019. V letošním ročníku se uskutečnilo celkem 6 závodů - v Červené Vodě, Českých Petrovicích, Čenkovicích, Dolní Moravě, Deštném a v Říčkách. A i v této prestižní sérii závodů se dařilo našim závodníkům se umísťovat mezi nejlepšími. Zejména pak Dorotě Sobotkové a Simoně Kopecké, které se pravidelně umísťovaly na předních příčkách a bojovaly tak spolu o první místo v kategorii. Vyhlášeno bylo šest nejlepších z každé kategorie a byli oceněni poháry a věcnými cenami. Z hlineckých byli oceněni tito závodníci:

Starší žákyně: 1. místo Kopecká Simona, 2. místo Sobotková Dorota

Starší žáci: 6. místo  Havlík Lukáš
16.3. 2019 Slavnostní vyhlášení Sporten Cup 2018/2019 
 

Slavnostní vyhlášení Lyžařského a Alpského poháru Vysočiny 2018/2019 se uskutečnilo v sobotu 16.3.2019 ve Velkém Meziříčí. Letošní pohár se opět skládal z podzimních běhů a ze zimní části. Přespolní běhy se konaly v Kožichovicích a v Pelhřimově. Suché slalomy se běžely opět v Kožichovicích, v Hlinsku a ve Velkém Meziříčí. V zimní části se  podařilo uspořádat všechny plánované závody, a to na Šacberku, Hlinsku, dva závody ve Velkém Meziříčí a finálový závod v Novém Městě na Moravě. Letos se poprvé celá série závodů konala pod záštitou firmy Sporten. Ta se také stala hlavním sponzorem celého ročníku. Jako hlavní cenu věnovala firma Sporten pro všechny vítěze žákovských kategorií lyže Sporten.

Celkem bylo vyhlašováno vždy šest nejlepších v každé kategorii. Díky dobrým výkonům, jak v bězích, tak v zimní části závodů v obřím slalomu, se dařilo našim závodníkům umísťovat na předních příčkách, a tak náš oddíl měl na vyhlášení početné zastoupení. Pohár si za celkové umístění, dle kategorií, odnesli tito hlinečtí závodníci:

Myšáci chlapci: 2. místo Bárta Vít
Přípravka dívky: 3. místo Bártová Ema
Přípravka chlapci: 3. místo Poslušný Ondřej
Předžáci dívky: 5. místo Urbánková Vanesa
Mladší žákyně: 4. místo Kopecká Lucie
Mladší žáci: 5. místo Málek Vojtěch
Starší žákyně: 1. místo Sobotková Dorota, 2. místo Kopecká Simona, 4. místo Toralová Nikola
Starší žáci: 1. místo Havlík Lukáš, 4. místo Zavřel Matouš
Dospěli: 4. místo Kopecký David
 

20.1.2019 Pohár Orlických hor – České Petrovice

 

Další závod POH se konal v neděli 20.1.2019. Na start závodu dorazilo 197 závodníků, z toho bylo 8 hlineckých.Po příjezdu nás přivítalo mrazivé, ale slunečné počasí, které vydrželo po celý den. Trať byla dobře připravená a vydržela pro všechny závodníky  v perfektním stavu po celý závod a ten se tak mohl odjet od kategorie mladší žákyně na obě plánovaná kola. Jako první se na start postavila, kategorii přípravka dívky, Ema Bártová a vyjela si 10. místo a v téže kategorii Ester Šťulíková 17. místo. V kategorii přípravka chlapci vybojoval dravou jízdou Ondra Poslušný krásné 4. místo a vylepšil si tak umístění z minulého závodu v Červené Vodě. Další závodnicí byla až Lucka Kopecká v mladších žákyních a rychlou jízdou vybojovala 7. místo. Závod se povedl holkám v kategorii starší žákyně, kde jsme brali zásluhou Simony Kopecká 1. místo, Dorky Sobotkové 3. místo a Anežky Daňkové 5. místo. Poslední hlinecký závodník byl Lukáš Havlík v kategorii starší žáci, který si vyjel 5. místo.

 

 
 

18.1.2019 LPV a APV  Šacberk

 

První závod LPV a APV se konal v pátek 18.1.19 v areálu Šacberk. Po teplém začátku týdne, klesla teplota pod bod mrazu a pořadatelům se tak opět podařilo připravit tvrdou a rychlou trať, na kterou jsme ze zdejších závodů zvyklí. Startovní listina čítala 181 závodníků a Ski klub Hlinsko měl ve startovním poli početnou skupinu celkem 17 závodníků. Kategorie mladších a starších žáků si odjela závod na dvě kola. Hlinečtí závodníci si s tratí dobře poradili a zaslouženě si odvezli tři zlaté a dvě stříbrné příčky.

Myšáci kluci: Bárta Vít 2. místo

Přípravka dívky: Bártová Ema 5. místo, Šťulíková Ester 11. místo, Stýblová Laura DSQ

Přípravka kluci: Poslušný Ondřej 1. místo, Ježek Matouš 10. místo

Předžáci dívky: Urbánková Vanesa 6. místo

Předžáci kluci: Hudeček Martin 5. místo

Mladší žákyně: Kopecká Lucie 5. místo, Urbánková Aneta 11. místo

Mladší žáci: Stýblo Štěpán 8. místo

Starší žákyně: Kopecká Simona 1. místo, Sobotková Dorota 2. místo, Toralová Nikola 5. místo

Starší žáci: Havlík Lukáš 1. místo, Zavřel Matouš 5. místo

Dospělí muži: Kopecký David 7. místo

 
6.1.2019 Pohár Orlických hor – Skipark Červená Voda

 

V neděli 6.1.2019 se konal ve Ski parku Červená Voda první závod Poháru Orlických hor. Závod se tentokrát jel na horním úseku částečně uzavřené sjezdovce Mlýnice. Startovní listina čítala celkem 231 startujících a všichni jeli pouze na jedno kolo. Za hlinecký Ski klub se start postavilo 13 závodníků. V nemladší kategorii, přípravka dívky, si první závod POH vyzkoušely Ema Bártová a Ester Šťulíková. Holky se s tratí popraly a ve svém věkovém ročníku patřily k nejlepším a celkově v kategorii obsadily 13. místo Ester a 14. Ema. V kategorii přípravka chlapci zajel rychlou jízdu Ondřej Poslušný a obsadil pěkné 6. místo a v téže kategorii skončil na 27. místě Pavel Šrámek. V kategorii předžákyně obsadila Vanesa Urbánková 19. místo a Karolína Málková 40. místo a za chlapce Tomáš Šrámek 37. místo. V mladších žákyních obsadila Lucie Kopecká 8. místo a Anetka Urbánková 10. místo. V mladších žácích dojel Vojta Málek na 17. místě. Nejlépe se povedl závod holkám Simoně Kopecké a Dorotce Sobotkové v kategorii starší žákyně. Obě zajely na setinu shodný čas, který byl v kategorii nejrychlejší a braly tak společné 1. místo. Zamotaly tak hlavy pořadatelům, kteří na to nebyli připraveni, a poháry tak holky dostanou na dalším závodě v Petrovicích. V poslední katagorii starší žáci si Matouš Zavřel dojel pro 11. místo.
 

Závodníci Ski klubu Hlinsko vyměnili lyžařské kombinézy za společenský oděv.

 
 

 

Soustředění Hintertux 2018 za podpory MŠMT

 

V roce 2018 MŠMT podpořilo Spolek Ski klub Hlinsko částkou 59 tis. Kč (neinvestiční dotace ze státního rozpočtu České republiky na rok 2018 - program Můj klub). S touto finanční podporou tak mohla proběhnout hned dvě lyžařská soustředění závodního oddílu na rakouském ledovci Hintertux, a to v termínech 21.10.-24.10.2018 a 18.11.- 21.11.2018.

Tímto MŠMT děkujeme za podporu.
 

Nákup lyžařské výstroje s podporou Pardubického kraje

 

Závodní oddíl se rozrostl o nové členy, stávající závodníci ze závodního oblečení vyrostli a předali jej dál svým mladším a menším spoluzávodníkům. Využili jsme finanční podpory Pardubického kraje (dotace v programu B1 Podpora pravidelné sportovní činnosti dětí a mládeže) a na podzim roku 2018 jsme zakoupili našim závodníkům několik kusů závodního lyžařského oblečení. Dodavatelem oblečení je česká firma Don Quiet, která obléká přední české sportovce. Tímto Pardubickému kraji děkujeme za podporu.
4.2.2018 Pohár Orlických hor – Ski Resort Dolní Morava

 

Po posunutí termínu závodů, pro nepřízeň počasí v Českých Petrovicích a v Čenkovicích, byla další zastávkou POH Dolní Morava. Počasí závodníkům tentokrát přálo a závod se tak mohl odjet pro kategorie mladší a starší žactvo na obě plánovaná kola. Z našich se na trať první pustil, v kategorii přípravka chlapci, Ondřej Poslušný. Ten měl již za sebou sobotní závod na Dolní Moravě v poháru Madeja, kde se umístil, ve velké konkurenci, shodně v dopoledním i odpoledním závodě na 23. místě. Ondra opět  bojoval, ale malé zaváhání na trati ho stálo lepší umístění, a tak z toho bylo 19. místo. Další se na trať vydala v kategorii předžákyně Lucie Kopecká a vyjela si 16. místo. Na dvě kola již jela v kategorii mladší žákyně Dorotka Sobotková a umístila se na místě 9. a  Anetka Urbánková se umístila na místě 10. V kategorii mladší žáci Lukáš Havlík  obsadil 14. místo. V kategorii starší žákyně se po dobře zajetém prvním kole podařilo  Simoně Kopecké zvládnout i kolo druhé a vybojovala si tak krásné 3. místo
 

28.1.-2.2. 2018  Zimní olympiáda dětí a mládeže

 

Tento rok hostil Zimní olympiádu dětí a mládeže Pardubický Kraj. V týdnu od 28.1. do  2.2.1018 soutěžilo v 11 sportovních odvětvích přes 1200 sportovců v různých městech a sportovištích Pardubického kraje. Zahájení proběhlo v Pardubicích v Tipsport aréně, po té se všichni účastníci  přemístili do míst, kde měla proběhnout disciplína, ve které reprezentovali příslušný kraj. Pardubický kraj v alpských disciplínách za hlinecký Ski klub reprezentovala Dorotka Sobotková. V pondělí byl na programu obří slalom, v něm se Dorotka umístila na 34. místě.V úterý následoval vyřazovací závod, tady se umístila na 36. místě. Ve středu, na závěr programu alpských disciplín, se jel  slalom a tady ji patřilo 23. místo. Dorotce patří poděkování za reprezentaci  a přejme ji hodně úspěchů nejen v letošní sezóně.

 
 

27.1. 2018 JMLP Olešnice

 

V sobotu 27.1. 2018 se konal v Olešnici první závod, zimní části, Jihomoravského lyžařského poháru. Počasí opět nebylo ideální a už i cesta do Olešnice byla náročná. Silnice místy připomínala spíš kluziště a tak jsme byly rádi, že jsme ve zdraví téměř všichni dorazili ...... Ve startovním poli bylo za hlinecký Ski klub celkem 16 závodníků. Všichni jeli pouze na jedno kolo a vybojovali dohromady 8 pódiových umístění.

 

Dle kategorií to dopadlo takto:

Myšáci dívky: Bártová Ema 2. místo, Šťulíková Ester 3. místo

Myšáci chlapci : Bárta Vít 14. místo

Přípravka chlapci : Poslušný Ondřej 1. místo, Ježek Matouš 9. místo

Předžáci dívky : Kopecká Lucie 5. místo

Mladší žačky : Sobotková Dorotka 3. místo, Urbánková Aneta 4. místo, Toralová Nikola 6. místo

Mladší žáci : Havlík Lukáš 3. místo, Málek Vojtěch 4. místo

Starší žačky : Kopecká Simona 1. místo

Starší žáci : Zavřel Petr 8. místo, Zavřel Matouš 10. místo

Muži open : Šally Ondřej 2. místo, Kopecký David 4. místo

Family : Kopecká Lucie/Kopecký David 1. místo

 
 

7.1.2018 Pohár Orlických hor – Skipark Červená Voda

 

V neděli 7.1.2018 se, stejně jako v loňském roce, konal první závod POH na Bukové Hoře na sjezdovce Svitavská. Počasí závodům tentokrát nepřálo – mlha a teploty nad nulou dělaly své. V trati se postupně vytvořila nepříjemná koryta a pro závodníky bylo stále obtížnější si udržet ideální stopu. Z tohoto důvodu byl také závod zkrácen, pouze na jedno kolo. Pro mnohé závodníky, kteří se statečně poprali s tratí, se ale nakonec stala osudová zdánlivě jednoduchá poslední průjezdná brána před cílem a  po jejím neprojetí to pro ně znamenalo  ve výsledkové  listině DSQ. Stejný osud podkal i dva naše nejmladší zástupce Matouše Ježka a Ondru Poslušného.

Zástupci našeho oddílu se ve startovním poli, které čítalo 226 závodníků, neztratili a odvezli si tyto umístění:

Přípravka kluci - Matouš Ježek  - DSQ, Ondřej Poslušný - DSQ

Předžáci dívky - Lucie Kopecká 13. místo

Ml. žákyně - Sobotková Dorotka 4. místo, Toralová Nikola 5. místo, Urbánková Anneta 11. místo

St. žákyně - Kopecká Simona 8. místo

St. žáci - Zavřel Matouš 11. místo
 

Nákup výstroje pro závodní oddíl, financován s podporou MŠMT

 

Náborem mladých lyžařů, který proběhl během sezóny 2016/2017, se závodní oddíl rozrostl o nové členy. Nyní má závodní oddíl SKI klubu Hlinsko 20 mladých závodníků ve věku 6-15let. A protože nám již stávající závodníci také ze  závodního oblečení vyrostli, využili jsme finančních darů od partnerů dětského závodního oddílu SKI klubu Hlinsko a finanční podpory od Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže (dotace v programu VIII Organizace sportu ve sportovních klubech v rámci Státní podpory sportu) na dokoupení  několika závodních lyžařských kompletů pro naše závodníky. Dodavatelem oblečení je česká firma Don Quiet, která obléká přední české sportovce. Tímto Všem děkujeme za podporu.

 
 

Soustředění Hintertux - 15.10 - 18.10.2017

 

Za finanční podpory Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže (dotace v programu VIII Organizace sportu ve sportovních klubech v rámci Státní podpory sportu), Ski klubu Hlinsko a také rodičů mladých závodníků  proběhlo v termínu 15.10. – 18.10. 2017 soustředění  dětského závodního oddílu na rakouském ledovci Hintertux.Na cestu se vydal oddíl v neděli 15.10. v ranních hodinách. Po cestě dlouhé téměř 600km všichni v pořádku dorazili do cíle a ubytovali se pro většinu již známé, Vile Tux. Před věčeří ještě proběhl trénink zaměřený na  kondiční běh a cviky na protažení po celodenní cestě. Následovola volná zábava a  poté již brzká večerka.Ráno v 6:30 budíček, snídaně a po té se již všichni  těšili na první lyžování v přípravě na novou sezónu. Po výjezdu lanovkou na ledovec nás přivítalo krásné slunečné počasí. Bezvětří a slunce  nás tentokrát provázelo po celou dobu soustředění a my se tak mohli pilně věnovat tréninku na lyžařských svazích všech obtížností.  V odpoledních hodinách, po návratu do základního tábora, probíhala druhá fáze tréninku v kondiční přípravě na suchu. Sice méně oblíbená, ale také duležitá. Večer tak usínali všichni unavení, ale natěšení na další tréninkový den.Ve středu nás čekal poslední trénink, a tak po rychlém ranním sbalení a úklidu chaty jsme spěchali na ledovec, abychom využili i poslední den soustředení k pilování techniky. Po obědě následoval sjezd lanovkou na parkoviště, rychlé převléknutí a pak již cesta domů, protože  ve čtvrtek ráno na všechny už totiž čekaly školní povinosti.

 
 

 

 

17.9.2017 LPV a APV – Suchý slalom Hlinsko

 

Za finanční podpory MAS Hlinecko  uspořádal Ski klub Hlinsko v neděli 17.9. Suchý slalom. Jednalo se již o VI. ročník. Suchý slalom sice doprovázelo chladné počasí, ale všichni závodníci se brzy zahřáli. Jejich úkolem bylo totiž vyběhnout co nejrychleji slalomovou trasou nahoru do sjezdovky. Čas závodníkům zaznamenávala spolehlivá elektronická časomíra. Závodu se zúčastnilo celkem 104 závodníků. Závodní pole tvořili závodníci lyžařských oddílů (Victoria Brno, Ski klub Junior Brno, Ski klub Velké Meziřící, Ski team Česká Třebová, HB Ski Team Havlíčkův Brod, Ski klub Hluboká, SK Nové Město na Moravě, Ski klub Pelhřimov, TJ Sport Němčičky, Ski Třebíč a samozřejmě domácí  Ski klub Hlinsko. Závodilo se celkem v 6-ti věkových kategoriích, vždy s rozdělením na chlapeckou a dívčí kategorii.

V nejmladší kategorii myšáci zvítězil v chlapcích Kristián Fischer ze Ski klubu Velké Meziříčí, v děvčatech Ella Kopřivová ze Ski Třebíč, na 2. místě se umístili  Matyáš Přibyl a Viola Hrdová ze Ski klubu Junior Brno a na 3. místě Oliver Vostál ze Ski Třebíč a Ester Štulíková ze Ski klubu Hlinsko.

V kategorii Přípravky 1. místo obsadili Marek Balej ze Ski klubu Velké Meziříčí a Antonie Pantůčková ze Ski klubu Junior Brno, 2. místo patřilo Janu Frimlovi opět ze Ski klubu Junior Brno a Anně Kremláčkové ze Ski Třebíč, 3. místo si zasloužili Jiří Vaverka ze Ski klubu Velké Meziříčí a Adéla Přibylová ze Ski klubu Junior Brno.

V kategorii Předžactvo se 1. místem blýskli Jakub Havlík z TJ Sport Němčičky a Eliška Melounová ze Ski klubu Hluboká, na 2. místě stanuli Šimon Večeřa ze Ski klubu Velké Meziříčí a Gabriela Menclová ze Ski klubu Hluboká, 3. místo patřilo Pavlu Bartošovi ze Ski klubu Velké Meziříčí a domácí závodnici Lucii Kopecké.

Od kategorie mladších žáků již závodníci museli trať absolvovat na 2 kola a s lyžařskými holemi. S tím si nejlépe poradili Lukáš Havlík ze Ski klubu Hlinsko a Kateřina Coufalová ze Ski klubu Junior Brno              (1. místo), Pavel Kremláček ze Ski Třebíč a Natálie Malcová ze Ski klubu Velké Meziříčí                               (2. místo),  Vojtěch Večeřa a Barbora Fischer ze Ski klubu Velké Meziříčí   (3. místo)

Ve starších žácích na 1. stupínek vystoupali Jakub Zítka ze Ski klubu Junior Brno a Simona Kopecká za domácí Ski klub Hlinsko, 2. místo vybojovali Ondřej Fischer ze Ski klubu Velké Meziříčí a Anežka Daňková ze Ski klubu Hlinsko, 3. příčka patřila Vojtovi Rejholcovi ze Ski klubu Hluboká a Adéle Vávrové ze Ski Třebíč

V kategorii dospělých závodníků zvítězili Petr Zítka a Barbara Míková ze Ski klubu Junior Brno                                            (1. místo), pro stříbro si doběhli Ondřej Fukas ze Ski Třebíč a Kateřina Hájková ze Ski teamu Česká Třebová  a bronz patřil Dominiku Kezniklovi ze Ski klubu Junior Brno a Sabině Eliášové ze Ski teamu Česká Třebová.

Na dalších místech se z hlineckých závodníků ve své kategorii umístili tito závodníci:  myšaci dívky – 4. místo Bártová Ema, přípravka dívky – 5.místo Urbánková Vanesa, přípravka chlapci – 8.místo Hudeček Martin, 9.místo Poslušný Ondřej, 12.místo Ježek Matouš, předžactvo dívky – 9.místo Málková Karolína, předžactvo chlapci – 5.místo Stýblo Štěpán, mladší žákyně – 5.místo Toralová Nikola, 8.místo Urbánková Aneta, 9.místo Sobotková Dorota, dospělí muži – 5.Kopecký David.

Vítězové uvedených kategorií obdrželi krásné věcné ceny, které věnoval MAS Hlinecko. Menší závodníci v taškách pro vítěze nalezli omalovánky, časopisy, puzzle a společenské hry s postavami spjatými s Hlinskem a jeho blízkým okolím (řemesla na Hlinecku, pověsti z Hlinecka). Vítězové dospělých kategorií získali krásnou knihu Sakrálních staveb na území MAS Hlinecko.  Z finančních prostředků, které na závod věnoval MAS Hlinecko, pořadatelé pořídili medaile, diplomy a nějaké dobroty a drobnosti pro nejmenší (sušenky,  pastelky) a pro ty větší pár užitečných věcí (sportovní ručníky, kosmetiku).Všichni závodníci měli možnost se během závodu občerstvit mléčnými výrobky, které věnovala firma Mlékárna Hlinsko s.r.o.

Závod si všichni zúčastnění užili, pochvalovali si hlinecký kopec a jeho zázemí, těšili se z věcných cen a všichni se shodli, že už se těší na zimu.

 

 

 
14.1.2017 Pohár Orlických hor – České Petrovice

 

V sobotu 14.1.2017 nás čekal 2. závod Orlického poháru, tentokrát v Českých Petrovicích.  Přívaly čerstvého sněhu během posledních dní způsobily, že trať byla poměrně měkká a již během několika jízd nejmenší kategorie se objevovala vyjetá koryta. Pořadatelé se snažili trať průběžně upravovat, ale i přes jejich úsilí byl závod poznamenán mnoha pády. Vaneska Urbánková si však s tratí  poradila a obsadila hezké 8. místo v kategorii přípravka dívky. Dobře si vedl i malý Ondra, který si dojel v silně obsazené kategorii přípravka kluci pro 19. místo.  Lucka Kopecká se umístila na 12. místě v kategorii předžákyně.  Anetce Urbánkové se ve stejné kategorii nevyhnul pád, ale závod statečně dokončila  na 28. místě. Mladší žákyně jely závod opět na dvě kola. Simča Kopecká předvedla sice hezkou jízdu, ale minula poslední branku před cílem a byla diskvalifikována a druhého kola se mohla zúčastnit už jen jako předjezdec. Další smolař byla Anežka Daňková, kterou na trati  prvního kola také potkal pád a celkově skončila 23. Nikča Toralová se umístila na 15. místě a hned za ní skončila Dorotka Sobotková. Z kluků se nejvíce dařilo Lukášovi Havlíkovi, který si vyjel 8. místo. Matoušovi Zavřelovi se zatím  letos lepí smůla na paty - přesněji řečeno na lyže - a byl z toho další pád . Ale i on po pádu dokončil první kolo a mohl nastoupit i druhého kola a po zajetí pátého nejlepšího času v kategorii mladších žáku tohoto kola se  celkově umístil na  15. místo.

Doufejme , že jsme si tentokrát vybrali všechnu smůlu a příští závod bude pro nás úspěšnější.

 

 
 

 

8.1.2017 LPV a APV – Memoriál Mathiase Ždárského

 

Již zmiňovaná početnější část vyrazila v neděli  8.1.2017  také na první závod letošní sezony v obřím slalomu, který se uskutečnil na Jalovci a šlo o Memoriál Mathiase Ždárského a je tradičně součástí LPV a APV 2016/17. Na jeho start se postavilo 129 závodníků. Za hlinecký oddíl se první na start postavila v kategorii přípravka Vanesa Urbánková, která předvedla svojí velmi dobrou formu a dojela si pro senzační 1. místo. V této kategorii také startovala Karolína Málková, která obsadila pěkné 6. místo. V kategorii přípravka chlapci si pro velmi dobré 2. místo dojel závodník Ondřej Poslušný. Na 5. místě skončila Aneta Urbánková v kategorii předžactvo dívky. Vojtěch Málek si dojel pro místo 6. v kategorii předžactvo chlapci. V zastoupení dívek v kategorii mladších žaček si pro krásné 2. místo dojela Anežka Daňková a místo 5. obsadila Nikola Toralová. Další, kdo se postavil na stupně vítězů, byl Lukáš Havlík, který dojel na hezkém 2. místě a Matouš Zavřel i přes nepovedený start dojel na pěkném 7. místě v kategorii mladší žáci. Poslední zástupce Petr Zavřel  v kategorii starší žactvo, se umístil na 5. místě. 

 

 
8.1.2017 Pohár Orlických hor – Skipark Červená Voda

 

Na první závodní víkend nové sezóny se nám sešly hned dva závody na jeden den. Početnější část týmu vyrazila na úvodní závod LPV na Jalovci a druhá část ve složení Lucka Kopecká, Simča Kopecká  a Dorotka Sobotková se vydala do Ski areálu Červená Voda kde se již jako tradičně uskutečnil první závod série Poháru Orlických hor. Po příjezdu na nás čekala modrá obloha, teplota hluboko pod bodem mrazu a čerstvě napadlý prašan - konečně pořádná zima. Oproti minulým ročníkům se závod jel na čenkovické straně , sjezdovce Svitavská. A byla to dobrá volba . Trať i sjezdovka byla určena jen pro závodníky a doprovod, a tak ani na vleku nemuseli závodníci čekat nekonečné fronty, což jsme znali z minulých ročníků. Trať byla rychlá, postavena bez záludných branek, bylo jenom nutné si pohlídat několik sněhových terénních vln na trati. Počasí pořadatelům i závodníků přálo a i trať obřího slalomu, kam se na start  postavilo celkem 188 závodníků, vydržela v dobrém stavu po celý závod .

V kategorii přípravka jsme tentokrát neměli zastoupení, a tak  holky po prohlídce a zahájení závodu sledovaly, jak si s tratí poradí nejmladší závodníci. V kategorii předžákyně již nastoupila Lucka a slušnou jízdou si vyjela 10 místo.Následovala kategorie mladších žáků, která již jela závod na dvě kola. Z našich se na start postavila Simča a rychlou jízdou si vyjela po prvním kole průběžné  3.místo. Další vyrazila na start Dorka a povedenou jízdou postupovala do druhého kola na 7. místě. Po odjetí první kola následovala  přestavba trati a nová prohlídka. Do druhého kola šly Simča a  Dorka s cílem udržet své pozice. Holky zabojovaly, své časy ještě vylepšily a potvrdily svá umístění. Pro Simču to tak byla první bedna na POH a pro Dorku velmi pěkné 7. místo.

Pořadatelům a všem závodníkům patří pochvala za parádní závod.
 

8.10.2016 Běh města Pelhřimova

 

Poslední závod podzimní série LPV se uskutečnil v Pelhřimově, kde se běžel přespolní běh.V kategorii přípravka dívky se umístila Vaneska Urbánková na 5. místě . Na místě 5. se také umístila Aneta Urbánková v kategorii předžactvo dívky. Vojta Málek skončil na 6. místě ve stejné kategorii chlapců. Zastoupení jme měli i v kategorii mladších žáků, kde mezi dívkami obsadila Nikola Toralová 4. pozici a Dorotka Sobotková 7. místo. Naši jedinou medaili v tomto závodu vybojoval Lukáš Havlík a to za 2. místo v mladších žácích , v téže kategorii doběhl Matouš Zavřel na 4. místě.
 

 

25.9.2016 Suchý slalom Velké Meziříčí

 

V neděli 25.9.2016 se konal další závod v suchém slalomu ve Velkém Meziříčí. Z hlineckých si jako svůj první závod v suchém slalomu vyzkoušela Terezka Havlíková a v kategorii myšáci dívky doběhla na 5. místě.Další zastoupení jsme měli v kategorii přípravka dívky a zásluhou Vanesky Urbánkové jsme získali první medaili za 3. místo , dále doběhla Karolína Málková na 11. místě. V kategorii předžactvo dívky se umístila Aneta Urbánková na 7. místě. V kategorii předžactvo chlapci vybojoval  Vojta Málek 1. místo. V mladších žákyních si pro další 1. místo si doběhla Nikola Toralová ,dále na 4. místě skončila Anežka Daňková a na místě 7. Dorotka Sobotková. V mladších žácích se umístil Matouš Zavřel na 2. místě a Lukáš Havlík na 4. příčce. Poslední zástupce Petr Zavřel  v kategorii starší žactvo se umístil na 8. místě.

 
18.9. Suchý slalom Hlinsko

 

V neděli 18. září jsme pořádali suchý slalom my. Byl to již 5. ročník a uskutečnil se za finanční spoluúčasti Místní akční skupiny Hlinecko.

Na start se postavilo celkem 77 závodníků a k měření byla použita elektronická časomíra. Naši závodníci potvrdili, že svůj svah dobře znají a  pro Ski klub Hlinsko získali 7 medailí, a to v kategorii přípravka dívky - Vanesa Urbánková 3. místo , předžactvo dívky - Lucka Kopecká 2. místo a  Aneta Urbánková 3. místo, mladší žákyně - Anežka Daňková 2. místo a  Nikola Toralová 3. místo , mladší žáci - Matouš Zavřel 2. místo , dospělí – David Kopecký 3. místo.
 

11.9. Suchý slalom Jalovec

 

V neděli jsme si opět užívali sluníčka a těšili na první letošní suchý slalom. Startovní pole mělo 64 jmen a běželo se opět do kopce. Od mladších žáků s holemi a na 2 kola. První se z našich závodníků do tyček pustila Vaneska Urbánková a získala stříbrnou medaili v kategorii přípravka dívky. V kategorii předžactvo dívky přidala další stříbro Lucka Kopecká a na 3. místě se umístila Aneta Urbánková. Pro zlatou medaili v kategorii mladších žákyň si doběhla Anežka Daňková a v téže kategorii se umístila na 3. místě Simona Kopecká. Náš jediný zástupce v mladších žácích Matouš Zavřel potvrdil formu a bral opět bronzovou medaili za 3. místo. Zastoupení jsme měli i v kategorii starších žáků, kde Petr Zavřel získal 7. příčku a v kategorii můžu si David Kopecký  doběhl pro 4. místo. Odvezli jsme si tak celkem šest cenných kovů a zakončili úspěšně první závodní víkend.

 
 

 

10.9.2016 Běh Matyáše Žďárského

 

První podzimní závod Poháru Vysočiny nás provázelo nádherné letní počasí. Závodu se zúčastnilo celkem 106 závodníků a i my jsme měli svá želízka v ohni na zisk nějaké té medaile. Bohužel nám už všichni naši závodníci odrostli a tak letos nemáme zastoupení v nejmenší kategorii Myšáci, a proto jsme se těšili na start prvního našeho závodníka, v tomto případě závodnice. A hned z toho byla, zásluhou Vanesky Urbánkové, medaile. A to stříbrná v kategorii přípravka dívky. Následovala kategorie přípravka chlapci, do které postoupil malý Ondra. Tato kategorie byla nejobsazenější , celkem  běželo 21 běžců a Ondra si doběhl pro 15. místo. V kategorii předžactvo dívky jsme měli dvě závodnice - bronzovou medaili vybojovala Lucka Kopecká a Anetka Urbánková skončila hned za ní – na čtvrté bramborové příčce. Mladší žáci již běželi jedno velké kolo, a i tady jsme měli dvě závodnice. Simona Kopecká vybojovala stříbro a Anežka Daňková doběhla na místě 6. Urputný boj až do cíle na nás čekal v mladších žácích, a to v podání našich závodníků. O bronzovou medaili bojovali Matouš Zavřel a Lukáš Havlík. Vítězně nakonec ze souboje vyšel Matouš a získal tak bronz. Na Lukáše tak zbylo 4. místo. Boj o další bronz se odehrál v kategorii mužů. Bohužel David Kopecký neudržel 3. pozici a skončil na také 4. místě. Domů jsme si tak vezli celkem čtyři medaile a doufali, že v neděli, kdy nás čekal další závod, tentokrát suchý slalom, to bude ještě lepší.

 

 
Šacberk – víceboj

 

Po odjetí LPV a APV následovala malá přestávka, drobná přestavba trati a prezentace na další ročník oblíbeného Havlíčkobrodského víceboje. Naše řady trochu prořídly. První z našich se na trať pustila kategorie přípravka a v ní Vaneska Urbánková a získala zaslouženou bronzovou medaili. Malý Ondra si krásnou jízdou zajistil zlatou medaili. V Žactvu se dočkala bronzové medaile Simona Kopecká, Anežka Daňková byla 4., Lucka Kopecká 5., Anetka Urbánková byla 10. a Dorotka Sobotková 11. Lukáš Havlík se umístil na 10. místě. Petr Zavřel v juniorech skončil na 8. místě. Ondra Šally v mužích vybojoval stříbrnou medaili. David Kopecký v masters se umístil na místě 6.

 
Šacberk – LPV, APV

 

21.2. Šacberk, na který jsme se moc těšili. Konečně jsme měli pod nohama pořádnou vrstvu sněhu. Organizace závodu byla skvělá jako vždy. V poměrně teplém a deštivém počasí se pořadatelům podařilo připravit nádhernou trať, která vydržela po celý den. Jako první z našich vyrazil opět myšák Ondřej Poslušný a byla to stříbrná medaile. V kategorii přípravka dívky si dojela pro zlato Lucka Kopecká, Vaneska Urbánková se umístila na 18. místě a Kája Málková na 26. místě. V předžákyních se umístily naše závodnice hezky všechny za sebou – Anetka Urbánková 10., Nikča Toralová 11., Dorotka Sobotková 12. V předžácích skončil Lukáš Havlík na 14. místě a Vojta Málek na 17. místě. Od mladších žáků se jel závod na 2 kola. Simča Kopecká skončila na 5. místě. Anežka Daňková ten den bojovala s hůlkami a zřejmě se rozhodla, že závod dokončí pouze s jednou. Ale i tak z toho bylo slušné 7. místo. Mezi kluky se umístil Petr Zavřel na11. místě a Matouš Zavřel na místě 12.. V mužích získal Ondřej Šally 13. místo a David Kopecký 16. místo. V kategorii Family skončili David a Lucka Kopeckých na 7. místě

 
Dolní Morava

 

20.2. připravili pořadatelé Orlického poháru závod na Dolní Moravě. Start závodu byl opět na černé sjezdovce a trať přecházela na sjezdovku červenou. Od kategorie mladších žáků se jel závod na 2 kola. Trať byla velmi rychlá a závod byl poznamenán mnoha pády, které se bohužel nevyhnuly ani našim závodníkům. Nejlépe z našich si vedla Lucka Kopecká, která se umístila na 5. místě v kategorii přípravka dívky. Vaneska Urbánková krátce po startu bohužel upadla, ale nakonec závod statečně dokončila na 42. místě. Anetka Urbánková se umístila na 18. místě v kategorii předžákyň. Dorotka Sobotková byla 20.. Dalšímu komu se z našich závodníků nevyhnul pád byla Nikča Toralová , závod nakonec dokončila na 23. místě. Lukáš Havlík v předžácích se umístil na 30. místě. Následovala kategorie mladších žákyň, kde vybojovala Simča Kopecká 6. místo. Anežka Daňkova v 1. kole upadla, ale rychle pokračovala dál a dravou jízdou ve 2. kole nakonec získala 8. místo. V mladších žácích se umístil Matouš Zavřel na 12. místě.

 
Velké Meziříčí – LPV, APV

 

Ve čtvrtek 18.2. se uskutečnil večerní závod Memoriál Matyáše Žďárského. Jednalo se o náhradu za zrušený závod, který se měl původně jet na Jalovci, ale kvůli nedostatku sněhu byl přeložen právě na Fajtův kopec. Počasí závodníkům opět nepřálo , trať byla měkká a každým průjezdem se zhoršovala . Z našich se první na start vydal myšák Ondra Poslušný. Předvedl krásnou jízdu, za kterou získal stříbrnou medaili. Následovala kategorie přípravka dívky. Lucka Kopecká nezaváhala a bylo z toho 1. místo. Vaneska Urbánková vybojovala krásné 5. místo. Nikča Toralová přidala další 5. místo v kategorii předžákyň a Anetka Urbánková byla 8. Dorotka Sobotková bohužel minula před cílem branku a byla diskvalifikována. V předžácích chlapcích přidal další 5. místo Lukáš Havlík, Vojta Málek upadl, ale závod dokončil na 13. místě. V mladších žákyních získala pěkné 4. místo Anežka Daňková, Simča Kopecká byla 7. V mladších žácích se umístil Matouš Zavřel na 9., místě a Petr Zavřel byl 11. V mužích získal velký Ondra 4. místo, David Kopecký byl 10. V kategorii Family byla Lucka a David Kopeckých na 5. místě Po závodě proběhla krátká porada ohledně organizace celého LPV a dalších závodů , které nás čekají. Letošní zima nám lyžařům moc nepřeje, tak musíme všichni doufat a držet palce, aby se podařilo uspořádat všechny závody LPV.

 
Deštné

 

13.2. jsme se vydali do Deštného, kde se uskutečnil další závod Poháru Orlických hor. Hned jsme si nasadili lyže a chtěli se před závodem pořádně rozjezdit. Bohužel sníh ale vůbec nedržel pohromadě a bořili jsme se do něj jako do písku. Přesunuli jsme se tedy raději na prohlídku trati. Trať vedla po závodní černé sjezdovce a u menších závodníků budila respekt. Zde byla naštěstí kvalita sněhu o něco lepší , ale i tak byl závod zkrácen na jedno kolo pro všechny kategorie. Trať byla technicky náročná a obsahovala i záludné branky . Někteří závodníci měnili dlouhé lyže za kratší, ti, kteří neměli za co měnit, si museli vystačit s tím, co měli. Závod odstartovala smíšená kategorie myšáků a po ní se na trať, jako první z našich, statečně pustila Lucka Kopecká v kategorii přípravka dívky a za svou jízdu získala bronzovou medaili. Ve stejné kategorii získala Vaneska Urbánková pěknou jízdou 25. místo, Vaneska Fialová dojela 34. V předžákyních se umístila Dorotka Sobotková na 17. místě a Anetka Urbánková hned za ní na 18. místě. Nikča Toralová měla bohužel pád a nedojela. Tomáš Fiala v předžácích minul branku a byla z toho diskvalifikace. V mladších žákyních vybojovala Anežka Daňková 8. místo a Simča Kopecká byla 13. Matouš Zavřel v mladších žácích si dojel pro 21. místo.

 
28.1.2016 Pohár Orlických hor - Čenkovice

 

Ve čtvrtek 28. ledna se konal v Čenkovicích večerní závod zařazený do série Poháru Orlických hor. Deštivé počasí závodníky neodradilo a o pohárové body přijelo bojovat celkem 207 závodníků . Závod byl pro všechny kategorie zkrácen na jedno kolo . I přes nepřízeň počasí se pořadatelům podařilo připravit kvalitní trať a tak měli všichni závodníci téměř shodné podmínky. V kategorii přípravka dívky si pěknou jízdou vybojovala bronz Lucka Kopecká a podařilo se ji tak poprvé proniknou na stupně v Orlickém poháru. V další kategorii předžákyně se Nikola Toralová umístila na 12. místě a Dorotka Sobotková získala 18. místo, Lukáš Havlík jako předžák dojel na 24. místě. V mladších žákyních se Simona Kopecká umístila na 12. místě a Anežka Daňková dojela 21. Matouš Zavřel v mladších žácích se umístil na 19. místě. Smolný závod měli sestry Vaneska a Anetka Urbánkovy , po pěkných jízdách prokličkovaly i cílovou branku a tím minuly cíl. Ještě napínavější než samotný závod se však stala cesta z areálu na parkoviště. Přes den pršelo a tál sníh, večer však přituhlo a povrch silnice a všeho okolo zcela zmrzl a cesta se tak proměnila v ledový tobogan, na kterém jsme se nedobrovolně povozili téměř všichni.

 
24.1. Jihomoravký lyžařský pohár – Hodonín

 

V neděli 24.1. jsme se do Hodonína opět vrátili. Ondra Poslušný si tentokrát dojel pro 5. místo. Lucka Kopecká vybojovala 1. místo v kategorii přípravka, Vaneska Urbánková obsadila 7. místo a Kája Málková dojela na 14. místě. V kategorii předžákyně si pozice holky vyměnili a Anetka Urbánková tak přidala stříbrnou medaili a Nikola Toralová bronz, Dorotka Sobotková se umístila na 5. místě . V předžácích bral bronz také Lukáš Havlík a Vojta Málek skončil 8. Simona Kopecká se umístila 5. v mladších žákyních a v mladších žácích byl Matouš Zavřel 10. a Petr Zavřel 11. Velký Ondra přidal opět bronzovou medaili v kategorii muži, David Kopecký se umístil na 7. místě, Petr Bíško na 13. místě.

 
23.1. Jihomoravský lyžařský pohár – Hodonín

 

V sobotu 23.1. jsme se vypravili na další závod JMLP do Hodonína. Většina z nás zde byla poprvé. Naše výprava byla velice úspěšná. První medaili získal Ondřej Poslušný – bronz v kategorii myšáci kluci. Vaneska Urbánková vybojovala 6. místo. Další medaile nám zacinkaly v kategorii předžákyň – Nikola Toralová brala stříbro a Anetka Urbánková bronz. V kategorii předžáků získal Lukáš Havlík 5. místo a Vojta Málek se umístil na 9. místě. Anežka Daňková dojela 7. v mladších žákyních a v mladších žácích obsadil Petr Zavřel 6. a Matouš Zavřel 7. místo. Bronzovou medaili pro nás vybojoval Ondřej Šally v kategorii muži a Petr Bíško dojel na místě 16.

 
16.1.2016 Skipark Červená Voda – Pohár Orlických hor

 

V sobotu ráno byl naplánován budíček na 5:00 a odjezd směr Červená Voda v 6:00 . Po našem příjezdu do Ski parku se parkoviště velmi rychle plnilo závodníky z různých oddílů . Startovní pole pro závod čítalo 230 závodníků ! Po prohlídce trati se jako první na trať odvážně pustila Lucka Kopecká a umístila se na 12. místě v kategorii přípravka dívky. Vaneska Urbánková si ve stejné kategorii dojela pěknou jízdou pro 21. místo a Vaneska Fialová byla 43. V předžákyních jsme měli pouze jednu zástupkyni , Dorotku Sobotkovou a té patřila v cíli 22. pozice. Zastoupení jsme měli i v kategorii předžáci chlapci, kde Lukáš Havlík vybojoval 28. místo a hned za ním skončil na 29. místě Tomáš Fiala. Od kategorie mladších žáků se jel závod na 2 kola. Z našich závodníků si nejlépe vedla Simona Kopecká, která získala 7. místo a tím se dostala mezi desítku vyhlašovaných závodníků v každé kategorii. Anežka Daňková se ve stejné kategorii umístila na 17. místě. Petr Zavřel získal 22. místo a Matouš Zavřel 25. místo. Všem závodníků patří pochvala za předvedené výkony a do dalších závodů přejme hodně úspěchů.

 
15.1.2016 Ski areál Olešnice – Jihomoravský pohár

 

Závodní sezónu jsme zahájili v pátek 15.1.2016 večerním závodem v Olešnici. Do Olešnice se vypravilo 14 našich závodníků. Jako první na start se postavil Ondra Poslušný v kategorii myšáci a pěknou jízdou si vyjel bramborovou medaili. Další zastoupení jsme měli v kategorii přípravka dívky. Zde získala Lucka Kopecká stříbrnou medaili a Vaneska Urbánková, která letos postoupila do starší kategorie , skončila na pěkném 6. místě. V další kategorii předžáci dívky , jsme měli také několik želízek v ohni . Holky bojovaly , ale nakonec skončily těšně za medailovým umístěním. Nikča Toralová tak přidala další bramborovou medaili a hned za ní s odstupem pouze 6 setin se na 5. místě umístila Anetka Urbánková. Naše nová členka oddílu , Dorotka Sobotková absolvovala svůj první závod a bylo z toho pěkné 8.místo. Následovala kategorie předžáci chlapci kde se Lukáš Havlík umístil na 5. místě a Vojta Málek na 9. místě. V kategorii mladších žákyň zajela Anežka Daňková druhý nejlepší čas , který byl shodný s další soupeřkou a tak se dělili o 2. místo dvě závodnice. Třetí místo tak zůstalo bez vyhlášení a na další naši závodnici Simonu Kopeckou tak připadlo nepopulární 4. místo a tím naše třetí bramborová pozice. Petr Zavřel a Matouš Zavřel jeli v kategorii mladší žáci kluci , Petr dojel na 5. místě a Matouš na 10. místě. Nejpočetněji obsazená byla kategorie muži. David Kopecký dojel na 11. místě a Petr Bíško na místě 18. Zlato jsme sice nezískali , ale náš doprovodný tým vytvořil během závodu i při vyhlášení skvělou kulisu pro naše závodníky. Hned po vyhlášení jsme spěchali domů nabrat síly na druhý závodní den , který nás čekal ve Ski parku Červená Voda.

 
Soustředění Hintertux - 21.10 - 24.10.2015

 

Po vydařeném loňském soustředění v Alpách jsme se ve dnech 21. až 24. října opět vydali na soustředění na rakouský ledovec Hintertux. Do lyžařského střediska s celoročním provozem vzdáleného téměř 600km , se letos vydalo 12 natěšených mladých závodníků. Po příjezdu a ubytování na horské chatě jsme se proběhli a protáhli svá těla na čerstvém alpském vzduchu. Ráno nás přivítalo krásné slunečné počasí , které provázelo celé soustředění, a my se tak každý den mohli naplno věnovat lyžařské přípravě pro nadcházející sezónu. Po celodenním lyžařském tréninku na ledovci jsme se vrátili do základního tábora , kde následoval kondiční běh a strečinkové cviky na protažení . Mezitím se ostatní členové výpravy postarali o přípravu večeře, na kterou se všichni už těšili. Po té ještě proběhlo hodnocení a videorozbor jednotlivých jízd. Třetí ráno nás čekalo co nejrychlejší balení a úklid a pak už rychlý přesun na ledovec , abychom co nejvíce využili krásného počasí k lyžování. Odpoledne, po převléknutí na parkovišti a posilnění vynikající sekanou, jsme se vydali na cestu domů. Všichni závodníci věří, že se jim podaří nabyté zkušenosti z ledovce zúročit v nadcházející závodní sezoně 2015/2016 a děkují svému klubu Ski klubu Hlinsko a svým sponzorům za podporu, díky které se soustředění mohlo uskutečnit.

 
Suchý slalom Hlinsko

 

V neděli 27.9. jsme pořádali další ročník Suchého slalomu. Za krásného slunečného počasí se na start postavilo celkem 68 závodníků. Kromě našich borců se závodu zúčastnili i závodníci ze Ski klubu Hluboká, Ski klubu Junior Brno, Ski klubu Nové Město na Moravě, Ski klubu Velké Meziříčí, Ski klubu Česká Třebová, Ski klubu Třebíč , HB SKI teamu z Havlíčkova Brodu a LVV Vysočina. Naši závodníci potvrdili, že domácí svah dobře znají a vybojovali následující umístění – Ondřej Poslušný v kategorii Myšáci chlapci se umístil na 3. místě, Lucie Kopecká v kategorii přípravka dívky vybojovala 1. místo, Vaneska Urbánková ve stejné kategorii skončila na 4. místě, v kategorii Předžactvo dívky přidala Nikola Toralová další zlato a Anetka Urbánková brala bronz, pro stříbro si doběhl Lukáš Havlík v kategorii Předžactvo chlapci, další stříbro přidala Anežka Daňková v kategorii Mladší žactvo dívky, Simona Kopecká byla 4., v Mladších žácích se umístil na pěkném 4. místě Matouš Zavřel a hned za ním Petr Zavřel. V Mužích přidali další kovy Ondřej Šally – stříbro a David Kopecký – bronz.

 
Suchý slalom Jalovec

 

V neděli 13. září jsme se zúčastnili 1. letošního suchého slalomu pořádaného na Jalovci. Stejně jako loni se běželo nahoru do kopce. Na start se postavilo celkem 89 závodníků. I my jsme měli početné zastoupení a domů jsme přivezli několik medailí. První naši medaili – stříbrnou, získal Ondřej Poslušný v kategorii Myšáci chlapci. Další stříbro přidala Lucka Kopecká v kategorii Přípravka dívky, Vaneska Urbánková vybojovala 5. místo, Kája Málková byla 11., v kategorii Předžácí dívky se blýskla zlatem Nikola Toralová, Anetka Urbánková skončila na 7. místě, v Předžácích chlapcích nám zacinkalo stříbro Lukáše Havlíka, Vojta Málek vybojoval 9. místo, Anežka Daňková přidala bronz v Mladších dívkách, Simona Kopecká získala 5 místo. Mladší žáci Matouš Zavřel vybojoval 5. místo a Petr Zavřel 6. místo. David Kopecký v kategorii Dospělí muži získal 5. místo.
Běh Kožichovice

 

V sobotu 12. září se téměř všichni naši závodníci vydali na 1. závod LPV 2015-16. Kožichovice závodníky opět přivítaly sychravým počasím, ale to běžce neodradilo. Celkem se závodu zúčastnilo 135 běžců. Ondřej Poslušný v kategorii Myšáci si doběhl pro pěkné 5. místo, Lucie Kopecká vybojovala 1. místo v kategorii Přípravka dívky, Vaneska Urbánková získala 8. místo, 12. byla Kája Málková, v kategorii Předžactvo dívky přidala další zlato Nikola Toralová, Anetka Urbánková si doběhla s rozvázanou botou pro 9. místo, Lukáš Havlík v kategorii Předžáci chlapci přidal další medaili – bronzovou, Vojta Málek doběhl 14., v Mladších žákyních skončila Simona Kopecká za 2. místě, Anežka Daňková doběhla 6., v Mladších žácích si doběhl Matouš Zavřel pro 5. místo a Petr Zavřel byl 7. David Kopecký skončil 6. v kategorii Muži.
8.3.2015 Harusův kopec - Nové Město na Moravě

 

Závodní víkend pokračoval v neděli 8.3. na Harusově kopci, kde se uskutečnil 3. závod LPV. Vaneska Urbánková v kategorii myšáci dívky získala další medaili – tentokrát stříbrnou, Vaneska Fialová skončila na 10. místě a Karolína Málková se umístila na 7. místě. Ani v tento závod se našim závodníkům nevyhnula neslavná bramborová medaile .Tu první získal Ondřej Poslušný za 4. místě v kategorii myšáci chlapci. To samé místo čekalo na Lucku Kopeckou v kategorii přípravka dívky, Anetka Urbánková si stejně jako v sobotu dojela pro 7. místo. Vojta Málek v kategorii přípravka chlapci získal 20. místo. Stříbrnou medaili si vybojovala Anežka Daňková v kategorii předžactvo dívky. V té samé kategorii získala za 4. místo další bramborovou medaili Simona Kopecká a Nikola Toralová si dojela pro 10. místo. V kategorii předžactvo chlapci byl z našich nejlepší Tomáš Fiala na 7. místě, Matouš Zavřel obsadil 11. místo a Lukáš Havlík 12. V mladších žácích obsadil Petr Zavřel 14. místo. V kategorii dospělí muži skončil těsně pod stupni Lukáš Daněk a tím získal pro náš tým čtvrtou bramboru, dále se umístil Jakub Pecina 10., David Kopecký 20. a Josef Motyčka 32. místo. V neděli 15.3.2015 se uskuteční finálový závod na Šacberku, kde zároveň proběhne i slavnostní celkové vyhlášení celého poháru, tak přejme všem závodníkům do posledního závodu co nejlepší umístění a míň těch brambor.
 

7.3.2015 Fajtův Kopec - Velké Meziříčí

 

V sobotu 7.3.2015 jsme se zúčastnili 2. závodu LPV. Na start se celkem postavilo téměř 240 závodníků a i my jsme měli početné zastoupení. Závod se jel jako jednokolový pro kategorii myšáci, přípravka, předžáci a dospělí, jako dvoukolový pro kategorii mladší a starší žáci. V kategorii myšáci dívka brala opět zlato Vaneska Urbánková a Vaneska Fialová skončila na pěkném 14. místě. Ondřej Poslušný vybojoval 6. místo. V kategorii přípravka získala Lucka Kopecká 4. místo , Anetka Urbánková byla na 7. místě a Karolína Málková na 33. místě. Vojta Málek v kategorii přípravka chlapci obsadil 19. místo. Simona Kopecká měla stříbrnou medaili v kategorii předžactvo dívky, Anežka Daňková byla 4. a Nikola Toralová 10. V kategorii předžactvo chlapci se umístil Tomáš Fiala na 8. místě, Matouš Zavřel na 11. a Lukáš Havlík na 12. místě. V mladších žácích se umístil Petr Zavřel na 15. místě. Ve výsledkové listině mužů byl David Kopecký na 9. místě, Lukáš Daněk na 14. místě a Petr Bíško na 30. místě.

 
22.2.2015 závod LPV Ski klub Hlinsko

 

V neděli 22.2.2015 pořádal SKI KLUB HLINSKO již 3. ročník závodu zařazeného do LPV 2015. Na start se postavilo celkem 190 závodníků z řad závodních oddílů i veřejnosti. Náš oddíl, který měl samozřejmě na domácí půdě také početné zastoupení, dokázal využít domácího prostředí k zisku několika medailových umístění. V kategorii myšáci dívky se opět blýskla zlatem Vaneska Urbánková a Vaneska Fialová skončila na pěkném 7. místě. V kategorii myšáci chlapci si vyjel Ondřej Poslušný krásné 5. místo. Pro zlato si dojela i Lucka Kopecká v kategorii přípravka dívky . Dále v téže kategorii se umístila Aneta Urbánková na 5. místě a Kája Málková dojela na 20. místě. V kategorii přípravka chlapci vybojoval Vojta Málek 13. místo. Anežka Daňková přidala další kov, tentokrát stříbrný v kategorii předžactvo dívky, Simona Kopecká získala 6. místo, Nikola Toralová byla 7. V kategorii předžactvo chlapci jsme měli také zastoupení. Lukáš Havlík dojel na 7. místě, Matouš Zavřel skončil na 5. místě, Tomáš Fiala měl pád na trati, ale závod dokončil se umístil se na 10. místě . V kategorii mladší žáci vybojoval Michal Horáček 8. místo a Petr Zavřel skončil na místě 12. Nejpočetněji byla obsazená kategorie muži. Nejlepším hlineckým závodníkem byl Ondřej Šally a to na místě 4. Dále skončili, David Kopecký – 15. místo, Martin Fiala – 20. místo, Petr Bíško - 23 místo. Jakub Pecina měl bohužel pád a závod nedokončil. Bronzovou medaili pro Ski Klub Hlinsko v kategorii FAMILY získala Simona a David Kopeckých. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci závodu, zvláště pak rolbařům, kteří připravili perfektní svah, který vydržel v dokonalém stavu po celou dobu závodu a slova chvály byla slyšet i z úst konkurenčních teamů.
8.2. 2015 Jihomoravský lyžařský pohár – Olešnice

 

Na tento závod, za vydatného sněžení a silného větru, se do ski areálu Olešnice vydala početnější skupina závodníků hlineckého SKI KLUBU, kde se konal závod Jihomoravského lyžařského poháru. Startovní listina obsahovala celkem přes 200 jmen. Tentokrát se našim závodníkům podařilo probojovat i na stupně vítězů. Hned v první kategorii, myšáci dívky, nedala soupeřkám šanci a dojela si pro zlato Vaneska Urbánková. Další medaili, tentokrát bronzovou přivezl ze svého prvního závodu Ondřej Poslušný v kategorii myšáci chlapci. Lucka Kopecká si vyjela 5. místo, Aneta Urbánková 7. místo – obě v kategorii přípravka dívky. V kategorii přípravka chlapci obsadil Vojtěch Málek 17. místo. Sadu cenných kovů doplnila Simona Kopecká se stříbrnou medailí v kategorii předžactvo dívky a v téže kategorii byla Nikola Toralová na 8. místě. V kategorii předžactvo chlapci získal Matouš Zavřel 6. místo a Lukáš Havlík 10. místo. Petr Zavřel se umístil na 10. místě v kategorii mladší žáci. V kategorii OPEN muži mělo Hlinsko 5 závodníků. Ondřej Šally na 9. místě, Jakub Pecina na 11. místě, David Kopecký na 21. místě, Petr Bíško na 28. místě a Josef Motyčka na 34. místě. Závod se jel za velice špatného počasí , ale se silným větrem, přívaly sněhu a špatnou viditelností se všichni statečně poprali. Velké poděkování patří servismanovi hlineckého teamu Petru Bíškovi, který v Olešnici všem závodníkům mazal a leštil lyže vším možným a děti se mu za to se odvděčili pěknými umístěními v závodu.
7.2.2015 Pohár Orlických hor - Dolní Morava

 

Závodní team se o víkendu účastnil hned dvou závodů. V sobotu 7.2.2015 se skupinka závodníků vydala do Dolní Moravy, kde za krásného slunečného, ale mrazivého počasí, se za Hlinecký Ski Klub na start postavila, Lucka Kopecká a Aneta Urbánková v kategorii přípravka dívky, Anežka Daňková a Simona Kopecká v kategorii předžactvo dívky a Lukáš Havlík v kategorii předžactvo chlapci. Tyto kategorie jely závod jako jednokolový, pro vyšší kategorie, kde jsme zastoupení neměli, byl závod vypsán na dvě kola. Startovní listina čítala celkem 224 jmen včetně početné skupiny závodníků z Polska. Start obřího slalomu byl ve spodní části černé a pokračovala po červené sjezdovce. Na velmi rychlé a náročné trati se mnoho závodníků nevyhnulo pádu. Všichni naši závodníci se s tratí poprali a závod dokončili. Lucka Kopecká si vyjela 13. místo, Aneta Urbánková 34. místo, Simona Kopecká 17. místo, Anežce Daňkové se bohužel nevyhnul pád, ale závod statečně dokončila na 30. místě a Lukáš Havlík získal 27. místo. Tento závod byl již 4. ze série Poháru Orlických hor 2015. Na předchozích závodech tohoto poháru se našim závodníkům podařilo také již proniknout do vyhlašované TOP 10. Na 2. závodě v Českých Petrovicích vybojovala Anežka Daňková 10. místo a na večerním 3. závodu v Čenkovicích získala Lucka Kopecká 9. místo a ani ostatní se mezi závodníky z větších lyžařských klubu neztratili.