Aktuality závodního oddílu


24.3. 2019  JMLP – Ski Petříkov

 

Finálový závod Jihomoravského lyžařského poháru se konal 24.3.2019. Tentokrát, pro nás v né v moc známém, středisku v Jeseníkách,  v areálu Ski Petříkov. Na start se postavilo 17 hlineckých závodníků. Sněhové podmínky už nebyly ideální a závod se tak odjel pro všechny kategorie pouze na jedno soutěžní kolo. Vyhlášeno bylo šest nejlepších v každé kategorii. Umístění našich závodníků bylo následující:

 

Myšáci chlapci: 4. místo Bárta Vít

Přípravka dívky: 7. místo Bártová Ema, 15. místo Stýblová Laura

Přípravka chlapci: 1. místo Poslušný Ondřej

Předžáci dívky: 4. místo Urbánková Vanesa, 10. místo Málková Karolína

Mladší žačky: 4. místo Kopecká Lucie, 9. místo Urbánková Aneta

Mladší žáci: 7. místo Stýblo Štěpán, 8. místo Málek Vojtěch

Starší žačky: 2. místo Sobotková Dorota, 3. místo Daňková Anežka, 4. místo Kopecká Simona, 7. místo Toralová Nikola

Starší žáci: 3. místo Havlík Lukáš, 6. místo Zavřel Matouš

Muži: 5. místo Kopecký David

 

Po vyhlášení výsledků finálového závodu a sečtení všech bodů bylo také oceněno šest nejlepších závodníků celé pohárové série JMLP. Jednotlivé lyžařské závody tohoto poháru se uskutečnily v areálech Ski park Hrubá Voda, Ski areál Němčičky, Ski areál Olešnice a Ski Petříkov. Z hlineckých závodníků byli výhlášeni tito závodníci:

 

Myšáci chlapci: 3. místo Bárta Vít

Přípravka dívky: 6. místo Bártová Ema

Přípravka chlapci: 3. místo Poslušný Ondřej

Předžáci dívky: 2. místo Urbánková Vanesa

Mládší žačky: 5. místo Urbánková Aneta

Starší žačky: 2. místo Daňková Anežka, 4. místo Kopecká Simona, 6. místo Toralová Nikola

Starší žáci: 3. místo Havlík Lukáš

Muži: 6.místo Kopecký David
 

17.3. 2019  Pohár Orlických hor - Říčky v Orlických horách

 

Následující den po slavnostním vyhlášení Sporten cupu 2018/19 se konal v neděli 17.3.2019 poslední závod série Poháru Orlických hor v Říčkách. Na tento závod vyrazila také početná skupina závodníků z Ski klubu Hlinsko. Celkem se na start postavilo 208 závodníků, z toho 18 hlineckých. Bylo to nejpočetnější zastoupení ve startovním poli z jednoho oddílu. Nejlépe se povedl závod Ondrovi Poslušnému v kategorii přípravka chlapci, kde vybojoval 6. místo a Anežce Daňkové v kategorii starší žákyně, která se umístila na pěkném 4. místě. I ostatní naši závodníci na trati bojovali a i přes nějaké ty pády se ve startovním  poli neztratili.

Na závěr proběhlo vyhlášení celé série POH 2019. V letošním ročníku se uskutečnilo celkem 6 závodů - v Červené Vodě, Českých Petrovicích, Čenkovicích, Dolní Moravě, Deštném a v Říčkách. A i v této prestižní sérii závodů se dařilo našim závodníkům se umísťovat mezi nejlepšími. Zejména pak Dorotě Sobotkové a Simoně Kopecké, které se pravidelně umísťovaly na předních příčkách a bojovaly tak spolu o první místo v kategorii. Vyhlášeno bylo šest nejlepších z každé kategorie a byli oceněni poháry a věcnými cenami. Z hlineckých byli oceněni tito závodníci:

Starší žákyně: 1. místo Kopecká Simona, 2. místo Sobotková Dorota

Starší žáci: 6. místo  Havlík Lukáš
16.3. 2019 Slavnostní vyhlášení Sporten Cup 2018/2019 
 

Slavnostní vyhlášení Lyžařského a Alpského poháru Vysočiny 2018/2019 se uskutečnilo v sobotu 16.3.2019 ve Velkém Meziříčí. Letošní pohár se opět skládal z podzimních běhů a ze zimní části. Přespolní běhy se konaly v Kožichovicích a v Pelhřimově. Suché slalomy se běžely opět v Kožichovicích, v Hlinsku a ve Velkém Meziříčí. V zimní části se  podařilo uspořádat všechny plánované závody, a to na Šacberku, Hlinsku, dva závody ve Velkém Meziříčí a finálový závod v Novém Městě na Moravě. Letos se poprvé celá série závodů konala pod záštitou firmy Sporten. Ta se také stala hlavním sponzorem celého ročníku. Jako hlavní cenu věnovala firma Sporten pro všechny vítěze žákovských kategorií lyže Sporten.

Celkem bylo vyhlašováno vždy šest nejlepších v každé kategorii. Díky dobrým výkonům, jak v bězích, tak v zimní části závodů v obřím slalomu, se dařilo našim závodníkům umísťovat na předních příčkách, a tak náš oddíl měl na vyhlášení početné zastoupení. Pohár si za celkové umístění, dle kategorií, odnesli tito hlinečtí závodníci:

Myšáci chlapci: 2. místo Bárta Vít
Přípravka dívky: 3. místo Bártová Ema
Přípravka chlapci: 3. místo Poslušný Ondřej
Předžáci dívky: 5. místo Urbánková Vanesa
Mladší žákyně: 4. místo Kopecká Lucie
Mladší žáci: 5. místo Málek Vojtěch
Starší žákyně: 1. místo Sobotková Dorota, 2. místo Kopecká Simona, 4. místo Toralová Nikola
Starší žáci: 1. místo Havlík Lukáš, 4. místo Zavřel Matouš
Dospěli: 4. místo Kopecký David
 

20.1.2019 Pohár Orlických hor – České Petrovice

 

Další závod POH se konal v neděli 20.1.2019. Na start závodu dorazilo 197 závodníků, z toho bylo 8 hlineckých.Po příjezdu nás přivítalo mrazivé, ale slunečné počasí, které vydrželo po celý den. Trať byla dobře připravená a vydržela pro všechny závodníky  v perfektním stavu po celý závod a ten se tak mohl odjet od kategorie mladší žákyně na obě plánovaná kola. Jako první se na start postavila, kategorii přípravka dívky, Ema Bártová a vyjela si 10. místo a v téže kategorii Ester Šťulíková 17. místo. V kategorii přípravka chlapci vybojoval dravou jízdou Ondra Poslušný krásné 4. místo a vylepšil si tak umístění z minulého závodu v Červené Vodě. Další závodnicí byla až Lucka Kopecká v mladších žákyních a rychlou jízdou vybojovala 7. místo. Závod se povedl holkám v kategorii starší žákyně, kde jsme brali zásluhou Simony Kopecká 1. místo, Dorky Sobotkové 3. místo a Anežky Daňkové 5. místo. Poslední hlinecký závodník byl Lukáš Havlík v kategorii starší žáci, který si vyjel 5. místo.

 

 
 

18.1.2019 LPV a APV  Šacberk

 

První závod LPV a APV se konal v pátek 18.1.19 v areálu Šacberk. Po teplém začátku týdne, klesla teplota pod bod mrazu a pořadatelům se tak opět podařilo připravit tvrdou a rychlou trať, na kterou jsme ze zdejších závodů zvyklí. Startovní listina čítala 181 závodníků a Ski klub Hlinsko měl ve startovním poli početnou skupinu celkem 17 závodníků. Kategorie mladších a starších žáků si odjela závod na dvě kola. Hlinečtí závodníci si s tratí dobře poradili a zaslouženě si odvezli tři zlaté a dvě stříbrné příčky.

Myšáci kluci: Bárta Vít 2. místo

Přípravka dívky: Bártová Ema 5. místo, Šťulíková Ester 11. místo, Stýblová Laura DSQ

Přípravka kluci: Poslušný Ondřej 1. místo, Ježek Matouš 10. místo

Předžáci dívky: Urbánková Vanesa 6. místo

Předžáci kluci: Hudeček Martin 5. místo

Mladší žákyně: Kopecká Lucie 5. místo, Urbánková Aneta 11. místo

Mladší žáci: Stýblo Štěpán 8. místo

Starší žákyně: Kopecká Simona 1. místo, Sobotková Dorota 2. místo, Toralová Nikola 5. místo

Starší žáci: Havlík Lukáš 1. místo, Zavřel Matouš 5. místo

Dospělí muži: Kopecký David 7. místo

 
6.1.2019 Pohár Orlických hor – Skipark Červená Voda

 

V neděli 6.1.2019 se konal ve Ski parku Červená Voda první závod Poháru Orlických hor. Závod se tentokrát jel na horním úseku částečně uzavřené sjezdovce Mlýnice. Startovní listina čítala celkem 231 startujících a všichni jeli pouze na jedno kolo. Za hlinecký Ski klub se start postavilo 13 závodníků. V nemladší kategorii, přípravka dívky, si první závod POH vyzkoušely Ema Bártová a Ester Šťulíková. Holky se s tratí popraly a ve svém věkovém ročníku patřily k nejlepším a celkově v kategorii obsadily 13. místo Ester a 14. Ema. V kategorii přípravka chlapci zajel rychlou jízdu Ondřej Poslušný a obsadil pěkné 6. místo a v téže kategorii skončil na 27. místě Pavel Šrámek. V kategorii předžákyně obsadila Vanesa Urbánková 19. místo a Karolína Málková 40. místo a za chlapce Tomáš Šrámek 37. místo. V mladších žákyních obsadila Lucie Kopecká 8. místo a Anetka Urbánková 10. místo. V mladších žácích dojel Vojta Málek na 17. místě. Nejlépe se povedl závod holkám Simoně Kopecké a Dorotce Sobotkové v kategorii starší žákyně. Obě zajely na setinu shodný čas, který byl v kategorii nejrychlejší a braly tak společné 1. místo. Zamotaly tak hlavy pořadatelům, kteří na to nebyli připraveni, a poháry tak holky dostanou na dalším závodě v Petrovicích. V poslední katagorii starší žáci si Matouš Zavřel dojel pro 11. místo.
 

Závodníci Ski klubu Hlinsko vyměnili lyžařské kombinézy za společenský oděv.

 
 

 

Soustředění Hintertux 2018 za podpory MŠMT

 

V roce 2018 MŠMT podpořilo Spolek Ski klub Hlinsko částkou 59 tis. Kč (neinvestiční dotace ze státního rozpočtu České republiky na rok 2018 - program Můj klub). S touto finanční podporou tak mohla proběhnout hned dvě lyžařská soustředění závodního oddílu na rakouském ledovci Hintertux, a to v termínech 21.10.-24.10.2018 a 18.11.- 21.11.2018.

Tímto MŠMT děkujeme za podporu.
 

Nákup lyžařské výstroje s podporou Pardubického kraje

 

Závodní oddíl se rozrostl o nové členy, stávající závodníci ze závodního oblečení vyrostli a předali jej dál svým mladším a menším spoluzávodníkům. Využili jsme finanční podpory Pardubického kraje (dotace v programu B1 Podpora pravidelné sportovní činnosti dětí a mládeže) a na podzim roku 2018 jsme zakoupili našim závodníkům několik kusů závodního lyžařského oblečení. Dodavatelem oblečení je česká firma Don Quiet, která obléká přední české sportovce. Tímto Pardubickému kraji děkujeme za podporu.
4.2.2018 Pohár Orlických hor – Ski Resort Dolní Morava

 

Po posunutí termínu závodů, pro nepřízeň počasí v Českých Petrovicích a v Čenkovicích, byla další zastávkou POH Dolní Morava. Počasí závodníkům tentokrát přálo a závod se tak mohl odjet pro kategorie mladší a starší žactvo na obě plánovaná kola. Z našich se na trať první pustil, v kategorii přípravka chlapci, Ondřej Poslušný. Ten měl již za sebou sobotní závod na Dolní Moravě v poháru Madeja, kde se umístil, ve velké konkurenci, shodně v dopoledním i odpoledním závodě na 23. místě. Ondra opět  bojoval, ale malé zaváhání na trati ho stálo lepší umístění, a tak z toho bylo 19. místo. Další se na trať vydala v kategorii předžákyně Lucie Kopecká a vyjela si 16. místo. Na dvě kola již jela v kategorii mladší žákyně Dorotka Sobotková a umístila se na místě 9. a  Anetka Urbánková se umístila na místě 10. V kategorii mladší žáci Lukáš Havlík  obsadil 14. místo. V kategorii starší žákyně se po dobře zajetém prvním kole podařilo  Simoně Kopecké zvládnout i kolo druhé a vybojovala si tak krásné 3. místo
 

28.1.-2.2. 2018  Zimní olympiáda dětí a mládeže

 

Tento rok hostil Zimní olympiádu dětí a mládeže Pardubický Kraj. V týdnu od 28.1. do  2.2.1018 soutěžilo v 11 sportovních odvětvích přes 1200 sportovců v různých městech a sportovištích Pardubického kraje. Zahájení proběhlo v Pardubicích v Tipsport aréně, po té se všichni účastníci  přemístili do míst, kde měla proběhnout disciplína, ve které reprezentovali příslušný kraj. Pardubický kraj v alpských disciplínách za hlinecký Ski klub reprezentovala Dorotka Sobotková. V pondělí byl na programu obří slalom, v něm se Dorotka umístila na 34. místě.V úterý následoval vyřazovací závod, tady se umístila na 36. místě. Ve středu, na závěr programu alpských disciplín, se jel  slalom a tady ji patřilo 23. místo. Dorotce patří poděkování za reprezentaci  a přejme ji hodně úspěchů nejen v letošní sezóně.

 
 

27.1. 2018 JMLP Olešnice

 

V sobotu 27.1. 2018 se konal v Olešnici první závod, zimní části, Jihomoravského lyžařského poháru. Počasí opět nebylo ideální a už i cesta do Olešnice byla náročná. Silnice místy připomínala spíš kluziště a tak jsme byly rádi, že jsme ve zdraví téměř všichni dorazili ...... Ve startovním poli bylo za hlinecký Ski klub celkem 16 závodníků. Všichni jeli pouze na jedno kolo a vybojovali dohromady 8 pódiových umístění.

 

Dle kategorií to dopadlo takto:

Myšáci dívky: Bártová Ema 2. místo, Šťulíková Ester 3. místo

Myšáci chlapci : Bárta Vít 14. místo

Přípravka chlapci : Poslušný Ondřej 1. místo, Ježek Matouš 9. místo

Předžáci dívky : Kopecká Lucie 5. místo

Mladší žačky : Sobotková Dorotka 3. místo, Urbánková Aneta 4. místo, Toralová Nikola 6. místo

Mladší žáci : Havlík Lukáš 3. místo, Málek Vojtěch 4. místo

Starší žačky : Kopecká Simona 1. místo

Starší žáci : Zavřel Petr 8. místo, Zavřel Matouš 10. místo

Muži open : Šally Ondřej 2. místo, Kopecký David 4. místo

Family : Kopecká Lucie/Kopecký David 1. místo

 
 

7.1.2018 Pohár Orlických hor – Skipark Červená Voda

 

V neděli 7.1.2018 se, stejně jako v loňském roce, konal první závod POH na Bukové Hoře na sjezdovce Svitavská. Počasí závodům tentokrát nepřálo – mlha a teploty nad nulou dělaly své. V trati se postupně vytvořila nepříjemná koryta a pro závodníky bylo stále obtížnější si udržet ideální stopu. Z tohoto důvodu byl také závod zkrácen, pouze na jedno kolo. Pro mnohé závodníky, kteří se statečně poprali s tratí, se ale nakonec stala osudová zdánlivě jednoduchá poslední průjezdná brána před cílem a  po jejím neprojetí to pro ně znamenalo  ve výsledkové  listině DSQ. Stejný osud podkal i dva naše nejmladší zástupce Matouše Ježka a Ondru Poslušného.

Zástupci našeho oddílu se ve startovním poli, které čítalo 226 závodníků, neztratili a odvezli si tyto umístění:

Přípravka kluci - Matouš Ježek  - DSQ, Ondřej Poslušný - DSQ

Předžáci dívky - Lucie Kopecká 13. místo

Ml. žákyně - Sobotková Dorotka 4. místo, Toralová Nikola 5. místo, Urbánková Anneta 11. místo

St. žákyně - Kopecká Simona 8. místo

St. žáci - Zavřel Matouš 11. místo
 

Nákup výstroje pro závodní oddíl, financován s podporou MŠMT

 

Náborem mladých lyžařů, který proběhl během sezóny 2016/2017, se závodní oddíl rozrostl o nové členy. Nyní má závodní oddíl SKI klubu Hlinsko 20 mladých závodníků ve věku 6-15let. A protože nám již stávající závodníci také ze  závodního oblečení vyrostli, využili jsme finančních darů od partnerů dětského závodního oddílu SKI klubu Hlinsko a finanční podpory od Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže (dotace v programu VIII Organizace sportu ve sportovních klubech v rámci Státní podpory sportu) na dokoupení  několika závodních lyžařských kompletů pro naše závodníky. Dodavatelem oblečení je česká firma Don Quiet, která obléká přední české sportovce. Tímto Všem děkujeme za podporu.

 
 

Soustředění Hintertux - 15.10 - 18.10.2017

 

Za finanční podpory Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže (dotace v programu VIII Organizace sportu ve sportovních klubech v rámci Státní podpory sportu), Ski klubu Hlinsko a také rodičů mladých závodníků  proběhlo v termínu 15.10. – 18.10. 2017 soustředění  dětského závodního oddílu na rakouském ledovci Hintertux.Na cestu se vydal oddíl v neděli 15.10. v ranních hodinách. Po cestě dlouhé téměř 600km všichni v pořádku dorazili do cíle a ubytovali se pro většinu již známé, Vile Tux. Před věčeří ještě proběhl trénink zaměřený na  kondiční běh a cviky na protažení po celodenní cestě. Následovola volná zábava a  poté již brzká večerka.Ráno v 6:30 budíček, snídaně a po té se již všichni  těšili na první lyžování v přípravě na novou sezónu. Po výjezdu lanovkou na ledovec nás přivítalo krásné slunečné počasí. Bezvětří a slunce  nás tentokrát provázelo po celou dobu soustředění a my se tak mohli pilně věnovat tréninku na lyžařských svazích všech obtížností.  V odpoledních hodinách, po návratu do základního tábora, probíhala druhá fáze tréninku v kondiční přípravě na suchu. Sice méně oblíbená, ale také duležitá. Večer tak usínali všichni unavení, ale natěšení na další tréninkový den.Ve středu nás čekal poslední trénink, a tak po rychlém ranním sbalení a úklidu chaty jsme spěchali na ledovec, abychom využili i poslední den soustředení k pilování techniky. Po obědě následoval sjezd lanovkou na parkoviště, rychlé převléknutí a pak již cesta domů, protože  ve čtvrtek ráno na všechny už totiž čekaly školní povinosti.

 
 

 

 

17.9.2017 LPV a APV – Suchý slalom Hlinsko

 

Za finanční podpory MAS Hlinecko  uspořádal Ski klub Hlinsko v neděli 17.9. Suchý slalom. Jednalo se již o VI. ročník. Suchý slalom sice doprovázelo chladné počasí, ale všichni závodníci se brzy zahřáli. Jejich úkolem bylo totiž vyběhnout co nejrychleji slalomovou trasou nahoru do sjezdovky. Čas závodníkům zaznamenávala spolehlivá elektronická časomíra. Závodu se zúčastnilo celkem 104 závodníků. Závodní pole tvořili závodníci lyžařských oddílů (Victoria Brno, Ski klub Junior Brno, Ski klub Velké Meziřící, Ski team Česká Třebová, HB Ski Team Havlíčkův Brod, Ski klub Hluboká, SK Nové Město na Moravě, Ski klub Pelhřimov, TJ Sport Němčičky, Ski Třebíč a samozřejmě domácí  Ski klub Hlinsko. Závodilo se celkem v 6-ti věkových kategoriích, vždy s rozdělením na chlapeckou a dívčí kategorii.

V nejmladší kategorii myšáci zvítězil v chlapcích Kristián Fischer ze Ski klubu Velké Meziříčí, v děvčatech Ella Kopřivová ze Ski Třebíč, na 2. místě se umístili  Matyáš Přibyl a Viola Hrdová ze Ski klubu Junior Brno a na 3. místě Oliver Vostál ze Ski Třebíč a Ester Štulíková ze Ski klubu Hlinsko.

V kategorii Přípravky 1. místo obsadili Marek Balej ze Ski klubu Velké Meziříčí a Antonie Pantůčková ze Ski klubu Junior Brno, 2. místo patřilo Janu Frimlovi opět ze Ski klubu Junior Brno a Anně Kremláčkové ze Ski Třebíč, 3. místo si zasloužili Jiří Vaverka ze Ski klubu Velké Meziříčí a Adéla Přibylová ze Ski klubu Junior Brno.

V kategorii Předžactvo se 1. místem blýskli Jakub Havlík z TJ Sport Němčičky a Eliška Melounová ze Ski klubu Hluboká, na 2. místě stanuli Šimon Večeřa ze Ski klubu Velké Meziříčí a Gabriela Menclová ze Ski klubu Hluboká, 3. místo patřilo Pavlu Bartošovi ze Ski klubu Velké Meziříčí a domácí závodnici Lucii Kopecké.

Od kategorie mladších žáků již závodníci museli trať absolvovat na 2 kola a s lyžařskými holemi. S tím si nejlépe poradili Lukáš Havlík ze Ski klubu Hlinsko a Kateřina Coufalová ze Ski klubu Junior Brno              (1. místo), Pavel Kremláček ze Ski Třebíč a Natálie Malcová ze Ski klubu Velké Meziříčí                               (2. místo),  Vojtěch Večeřa a Barbora Fischer ze Ski klubu Velké Meziříčí   (3. místo)

Ve starších žácích na 1. stupínek vystoupali Jakub Zítka ze Ski klubu Junior Brno a Simona Kopecká za domácí Ski klub Hlinsko, 2. místo vybojovali Ondřej Fischer ze Ski klubu Velké Meziříčí a Anežka Daňková ze Ski klubu Hlinsko, 3. příčka patřila Vojtovi Rejholcovi ze Ski klubu Hluboká a Adéle Vávrové ze Ski Třebíč

V kategorii dospělých závodníků zvítězili Petr Zítka a Barbara Míková ze Ski klubu Junior Brno                                            (1. místo), pro stříbro si doběhli Ondřej Fukas ze Ski Třebíč a Kateřina Hájková ze Ski teamu Česká Třebová  a bronz patřil Dominiku Kezniklovi ze Ski klubu Junior Brno a Sabině Eliášové ze Ski teamu Česká Třebová.

Na dalších místech se z hlineckých závodníků ve své kategorii umístili tito závodníci:  myšaci dívky – 4. místo Bártová Ema, přípravka dívky – 5.místo Urbánková Vanesa, přípravka chlapci – 8.místo Hudeček Martin, 9.místo Poslušný Ondřej, 12.místo Ježek Matouš, předžactvo dívky – 9.místo Málková Karolína, předžactvo chlapci – 5.místo Stýblo Štěpán, mladší žákyně – 5.místo Toralová Nikola, 8.místo Urbánková Aneta, 9.místo Sobotková Dorota, dospělí muži – 5.Kopecký David.

Vítězové uvedených kategorií obdrželi krásné věcné ceny, které věnoval MAS Hlinecko. Menší závodníci v taškách pro vítěze nalezli omalovánky, časopisy, puzzle a společenské hry s postavami spjatými s Hlinskem a jeho blízkým okolím (řemesla na Hlinecku, pověsti z Hlinecka). Vítězové dospělých kategorií získali krásnou knihu Sakrálních staveb na území MAS Hlinecko.  Z finančních prostředků, které na závod věnoval MAS Hlinecko, pořadatelé pořídili medaile, diplomy a nějaké dobroty a drobnosti pro nejmenší (sušenky,  pastelky) a pro ty větší pár užitečných věcí (sportovní ručníky, kosmetiku).Všichni závodníci měli možnost se během závodu občerstvit mléčnými výrobky, které věnovala firma Mlékárna Hlinsko s.r.o.

Závod si všichni zúčastnění užili, pochvalovali si hlinecký kopec a jeho zázemí, těšili se z věcných cen a všichni se shodli, že už se těší na zimu.

 

 

 
14.1.2017 Pohár Orlických hor – České Petrovice

 

V sobotu 14.1.2017 nás čekal 2. závod Orlického poháru, tentokrát v Českých Petrovicích.  Přívaly čerstvého sněhu během posledních dní způsobily, že trať byla poměrně měkká a již během několika jízd nejmenší kategorie se objevovala vyjetá koryta. Pořadatelé se snažili trať průběžně upravovat, ale i přes jejich úsilí byl závod poznamenán mnoha pády. Vaneska Urbánková si však s tratí  poradila a obsadila hezké 8. místo v kategorii přípravka dívky. Dobře si vedl i malý Ondra, který si dojel v silně obsazené kategorii přípravka kluci pro 19. místo.  Lucka Kopecká se umístila na 12. místě v kategorii předžákyně.  Anetce Urbánkové se ve stejné kategorii nevyhnul pád, ale závod statečně dokončila  na 28. místě. Mladší žákyně jely závod opět na dvě kola. Simča Kopecká předvedla sice hezkou jízdu, ale minula poslední branku před cílem a byla diskvalifikována a druhého kola se mohla zúčastnit už jen jako předjezdec. Další smolař byla Anežka Daňková, kterou na trati  prvního kola také potkal pád a celkově skončila 23. Nikča Toralová se umístila na 15. místě a hned za ní skončila Dorotka Sobotková. Z kluků se nejvíce dařilo Lukášovi Havlíkovi, který si vyjel 8. místo. Matoušovi Zavřelovi se zatím  letos lepí smůla na paty - přesněji řečeno na lyže - a byl z toho další pád . Ale i on po pádu dokončil první kolo a mohl nastoupit i druhého kola a po zajetí pátého nejlepšího času v kategorii mladších žáku tohoto kola se  celkově umístil na  15. místo.

Doufejme , že jsme si tentokrát vybrali všechnu smůlu a příští závod bude pro nás úspěšnější.

 

 
 

 

8.1.2017 LPV a APV – Memoriál Mathiase Ždárského

 

Již zmiňovaná početnější část vyrazila v neděli  8.1.2017  také na první závod letošní sezony v obřím slalomu, který se uskutečnil na Jalovci a šlo o Memoriál Mathiase Ždárského a je tradičně součástí LPV a APV 2016/17. Na jeho start se postavilo 129 závodníků. Za hlinecký oddíl se první na start postavila v kategorii přípravka Vanesa Urbánková, která předvedla svojí velmi dobrou formu a dojela si pro senzační 1. místo. V této kategorii také startovala Karolína Málková, která obsadila pěkné 6. místo. V kategorii přípravka chlapci si pro velmi dobré 2. místo dojel závodník Ondřej Poslušný. Na 5. místě skončila Aneta Urbánková v kategorii předžactvo dívky. Vojtěch Málek si dojel pro místo 6. v kategorii předžactvo chlapci. V zastoupení dívek v kategorii mladších žaček si pro krásné 2. místo dojela Anežka Daňková a místo 5. obsadila Nikola Toralová. Další, kdo se postavil na stupně vítězů, byl Lukáš Havlík, který dojel na hezkém 2. místě a Matouš Zavřel i přes nepovedený start dojel na pěkném 7. místě v kategorii mladší žáci. Poslední zástupce Petr Zavřel  v kategorii starší žactvo, se umístil na 5. místě. 

 

 
8.1.2017 Pohár Orlických hor – Skipark Červená Voda

 

Na první závodní víkend nové sezóny se nám sešly hned dva závody na jeden den. Početnější část týmu vyrazila na úvodní závod LPV na Jalovci a druhá část ve složení Lucka Kopecká, Simča Kopecká  a Dorotka Sobotková se vydala do Ski areálu Červená Voda kde se již jako tradičně uskutečnil první závod série Poháru Orlických hor. Po příjezdu na nás čekala modrá obloha, teplota hluboko pod bodem mrazu a čerstvě napadlý prašan - konečně pořádná zima. Oproti minulým ročníkům se závod jel na čenkovické straně , sjezdovce Svitavská. A byla to dobrá volba . Trať i sjezdovka byla určena jen pro závodníky a doprovod, a tak ani na vleku nemuseli závodníci čekat nekonečné fronty, což jsme znali z minulých ročníků. Trať byla rychlá, postavena bez záludných branek, bylo jenom nutné si pohlídat několik sněhových terénních vln na trati. Počasí pořadatelům i závodníků přálo a i trať obřího slalomu, kam se na start  postavilo celkem 188 závodníků, vydržela v dobrém stavu po celý závod .

V kategorii přípravka jsme tentokrát neměli zastoupení, a tak  holky po prohlídce a zahájení závodu sledovaly, jak si s tratí poradí nejmladší závodníci. V kategorii předžákyně již nastoupila Lucka a slušnou jízdou si vyjela 10 místo.Následovala kategorie mladších žáků, která již jela závod na dvě kola. Z našich se na start postavila Simča a rychlou jízdou si vyjela po prvním kole průběžné  3.místo. Další vyrazila na start Dorka a povedenou jízdou postupovala do druhého kola na 7. místě. Po odjetí první kola následovala  přestavba trati a nová prohlídka. Do druhého kola šly Simča a  Dorka s cílem udržet své pozice. Holky zabojovaly, své časy ještě vylepšily a potvrdily svá umístění. Pro Simču to tak byla první bedna na POH a pro Dorku velmi pěkné 7. místo.

Pořadatelům a všem závodníkům patří pochvala za parádní závod.
 

8.10.2016 Běh města Pelhřimova

 

Poslední závod podzimní série LPV se uskutečnil v Pelhřimově, kde se běžel přespolní běh.V kategorii přípravka dívky se umístila Vaneska Urbánková na 5. místě . Na místě 5. se také umístila Aneta Urbánková v kategorii předžactvo dívky. Vojta Málek skončil na 6. místě ve stejné kategorii chlapců. Zastoupení jme měli i v kategorii mladších žáků, kde mezi dívkami obsadila Nikola Toralová 4. pozici a Dorotka Sobotková 7. místo. Naši jedinou medaili v tomto závodu vybojoval Lukáš Havlík a to za 2. místo v mladších žácích , v téže kategorii doběhl Matouš Zavřel na 4. místě.
 

 

25.9.2016 Suchý slalom Velké Meziříčí

 

V neděli 25.9.2016 se konal další závod v suchém slalomu ve Velkém Meziříčí. Z hlineckých si jako svůj první závod v suchém slalomu vyzkoušela Terezka Havlíková a v kategorii myšáci dívky doběhla na 5. místě.Další zastoupení jsme měli v kategorii přípravka dívky a zásluhou Vanesky Urbánkové jsme získali první medaili za 3. místo , dále doběhla Karolína Málková na 11. místě. V kategorii předžactvo dívky se umístila Aneta Urbánková na 7. místě. V kategorii předžactvo chlapci vybojoval  Vojta Málek 1. místo. V mladších žákyních si pro další 1. místo si doběhla Nikola Toralová ,dále na 4. místě skončila Anežka Daňková a na místě 7. Dorotka Sobotková. V mladších žácích se umístil Matouš Zavřel na 2. místě a Lukáš Havlík na 4. příčce. Poslední zástupce Petr Zavřel  v kategorii starší žactvo se umístil na 8. místě.

 
18.9. Suchý slalom Hlinsko

 

V neděli 18. září jsme pořádali suchý slalom my. Byl to již 5. ročník a uskutečnil se za finanční spoluúčasti Místní akční skupiny Hlinecko.

Na start se postavilo celkem 77 závodníků a k měření byla použita elektronická časomíra. Naši závodníci potvrdili, že svůj svah dobře znají a  pro Ski klub Hlinsko získali 7 medailí, a to v kategorii přípravka dívky - Vanesa Urbánková 3. místo , předžactvo dívky - Lucka Kopecká 2. místo a  Aneta Urbánková 3. místo, mladší žákyně - Anežka Daňková 2. místo a  Nikola Toralová 3. místo , mladší žáci - Matouš Zavřel 2. místo , dospělí – David Kopecký 3. místo.
 

11.9. Suchý slalom Jalovec

 

V neděli jsme si opět užívali sluníčka a těšili na první letošní suchý slalom. Startovní pole mělo 64 jmen a běželo se opět do kopce. Od mladších žáků s holemi a na 2 kola. První se z našich závodníků do tyček pustila Vaneska Urbánková a získala stříbrnou medaili v kategorii přípravka dívky. V kategorii předžactvo dívky přidala další stříbro Lucka Kopecká a na 3. místě se umístila Aneta Urbánková. Pro zlatou medaili v kategorii mladších žákyň si doběhla Anežka Daňková a v téže kategorii se umístila na 3. místě Simona Kopecká. Náš jediný zástupce v mladších žácích Matouš Zavřel potvrdil formu a bral opět bronzovou medaili za 3. místo. Zastoupení jsme měli i v kategorii starších žáků, kde Petr Zavřel získal 7. příčku a v kategorii můžu si David Kopecký  doběhl pro 4. místo. Odvezli jsme si tak celkem šest cenných kovů a zakončili úspěšně první závodní víkend.

 
 

 

10.9.2016 Běh Matyáše Žďárského

 

První podzimní závod Poháru Vysočiny nás provázelo nádherné letní počasí. Závodu se zúčastnilo celkem 106 závodníků a i my jsme měli svá želízka v ohni na zisk nějaké té medaile. Bohužel nám už všichni naši závodníci odrostli a tak letos nemáme zastoupení v nejmenší kategorii Myšáci, a proto jsme se těšili na start prvního našeho závodníka, v tomto případě závodnice. A hned z toho byla, zásluhou Vanesky Urbánkové, medaile. A to stříbrná v kategorii přípravka dívky. Následovala kategorie přípravka chlapci, do které postoupil malý Ondra. Tato kategorie byla nejobsazenější , celkem  běželo 21 běžců a Ondra si doběhl pro 15. místo. V kategorii předžactvo dívky jsme měli dvě závodnice - bronzovou medaili vybojovala Lucka Kopecká a Anetka Urbánková skončila hned za ní – na čtvrté bramborové příčce. Mladší žáci již běželi jedno velké kolo, a i tady jsme měli dvě závodnice. Simona Kopecká vybojovala stříbro a Anežka Daňková doběhla na místě 6. Urputný boj až do cíle na nás čekal v mladších žácích, a to v podání našich závodníků. O bronzovou medaili bojovali Matouš Zavřel a Lukáš Havlík. Vítězně nakonec ze souboje vyšel Matouš a získal tak bronz. Na Lukáše tak zbylo 4. místo. Boj o další bronz se odehrál v kategorii mužů. Bohužel David Kopecký neudržel 3. pozici a skončil na také 4. místě. Domů jsme si tak vezli celkem čtyři medaile a doufali, že v neděli, kdy nás čekal další závod, tentokrát suchý slalom, to bude ještě lepší.

 

 
Šacberk – víceboj

 

Po odjetí LPV a APV následovala malá přestávka, drobná přestavba trati a prezentace na další ročník oblíbeného Havlíčkobrodského víceboje. Naše řady trochu prořídly. První z našich se na trať pustila kategorie přípravka a v ní Vaneska Urbánková a získala zaslouženou bronzovou medaili. Malý Ondra si krásnou jízdou zajistil zlatou medaili. V Žactvu se dočkala bronzové medaile Simona Kopecká, Anežka Daňková byla 4., Lucka Kopecká 5., Anetka Urbánková byla 10. a Dorotka Sobotková 11. Lukáš Havlík se umístil na 10. místě. Petr Zavřel v juniorech skončil na 8. místě. Ondra Šally v mužích vybojoval stříbrnou medaili. David Kopecký v masters se umístil na místě 6.

 
Šacberk – LPV, APV

 

21.2. Šacberk, na který jsme se moc těšili. Konečně jsme měli pod nohama pořádnou vrstvu sněhu. Organizace závodu byla skvělá jako vždy. V poměrně teplém a deštivém počasí se pořadatelům podařilo připravit nádhernou trať, která vydržela po celý den. Jako první z našich vyrazil opět myšák Ondřej Poslušný a byla to stříbrná medaile. V kategorii přípravka dívky si dojela pro zlato Lucka Kopecká, Vaneska Urbánková se umístila na 18. místě a Kája Málková na 26. místě. V předžákyních se umístily naše závodnice hezky všechny za sebou – Anetka Urbánková 10., Nikča Toralová 11., Dorotka Sobotková 12. V předžácích skončil Lukáš Havlík na 14. místě a Vojta Málek na 17. místě. Od mladších žáků se jel závod na 2 kola. Simča Kopecká skončila na 5. místě. Anežka Daňková ten den bojovala s hůlkami a zřejmě se rozhodla, že závod dokončí pouze s jednou. Ale i tak z toho bylo slušné 7. místo. Mezi kluky se umístil Petr Zavřel na11. místě a Matouš Zavřel na místě 12.. V mužích získal Ondřej Šally 13. místo a David Kopecký 16. místo. V kategorii Family skončili David a Lucka Kopeckých na 7. místě

 
Dolní Morava

 

20.2. připravili pořadatelé Orlického poháru závod na Dolní Moravě. Start závodu byl opět na černé sjezdovce a trať přecházela na sjezdovku červenou. Od kategorie mladších žáků se jel závod na 2 kola. Trať byla velmi rychlá a závod byl poznamenán mnoha pády, které se bohužel nevyhnuly ani našim závodníkům. Nejlépe z našich si vedla Lucka Kopecká, která se umístila na 5. místě v kategorii přípravka dívky. Vaneska Urbánková krátce po startu bohužel upadla, ale nakonec závod statečně dokončila na 42. místě. Anetka Urbánková se umístila na 18. místě v kategorii předžákyň. Dorotka Sobotková byla 20.. Dalšímu komu se z našich závodníků nevyhnul pád byla Nikča Toralová , závod nakonec dokončila na 23. místě. Lukáš Havlík v předžácích se umístil na 30. místě. Následovala kategorie mladších žákyň, kde vybojovala Simča Kopecká 6. místo. Anežka Daňkova v 1. kole upadla, ale rychle pokračovala dál a dravou jízdou ve 2. kole nakonec získala 8. místo. V mladších žácích se umístil Matouš Zavřel na 12. místě.

 
Velké Meziříčí – LPV, APV

 

Ve čtvrtek 18.2. se uskutečnil večerní závod Memoriál Matyáše Žďárského. Jednalo se o náhradu za zrušený závod, který se měl původně jet na Jalovci, ale kvůli nedostatku sněhu byl přeložen právě na Fajtův kopec. Počasí závodníkům opět nepřálo , trať byla měkká a každým průjezdem se zhoršovala . Z našich se první na start vydal myšák Ondra Poslušný. Předvedl krásnou jízdu, za kterou získal stříbrnou medaili. Následovala kategorie přípravka dívky. Lucka Kopecká nezaváhala a bylo z toho 1. místo. Vaneska Urbánková vybojovala krásné 5. místo. Nikča Toralová přidala další 5. místo v kategorii předžákyň a Anetka Urbánková byla 8. Dorotka Sobotková bohužel minula před cílem branku a byla diskvalifikována. V předžácích chlapcích přidal další 5. místo Lukáš Havlík, Vojta Málek upadl, ale závod dokončil na 13. místě. V mladších žákyních získala pěkné 4. místo Anežka Daňková, Simča Kopecká byla 7. V mladších žácích se umístil Matouš Zavřel na 9., místě a Petr Zavřel byl 11. V mužích získal velký Ondra 4. místo, David Kopecký byl 10. V kategorii Family byla Lucka a David Kopeckých na 5. místě Po závodě proběhla krátká porada ohledně organizace celého LPV a dalších závodů , které nás čekají. Letošní zima nám lyžařům moc nepřeje, tak musíme všichni doufat a držet palce, aby se podařilo uspořádat všechny závody LPV.

 
Deštné

 

13.2. jsme se vydali do Deštného, kde se uskutečnil další závod Poháru Orlických hor. Hned jsme si nasadili lyže a chtěli se před závodem pořádně rozjezdit. Bohužel sníh ale vůbec nedržel pohromadě a bořili jsme se do něj jako do písku. Přesunuli jsme se tedy raději na prohlídku trati. Trať vedla po závodní černé sjezdovce a u menších závodníků budila respekt. Zde byla naštěstí kvalita sněhu o něco lepší , ale i tak byl závod zkrácen na jedno kolo pro všechny kategorie. Trať byla technicky náročná a obsahovala i záludné branky . Někteří závodníci měnili dlouhé lyže za kratší, ti, kteří neměli za co měnit, si museli vystačit s tím, co měli. Závod odstartovala smíšená kategorie myšáků a po ní se na trať, jako první z našich, statečně pustila Lucka Kopecká v kategorii přípravka dívky a za svou jízdu získala bronzovou medaili. Ve stejné kategorii získala Vaneska Urbánková pěknou jízdou 25. místo, Vaneska Fialová dojela 34. V předžákyních se umístila Dorotka Sobotková na 17. místě a Anetka Urbánková hned za ní na 18. místě. Nikča Toralová měla bohužel pád a nedojela. Tomáš Fiala v předžácích minul branku a byla z toho diskvalifikace. V mladších žákyních vybojovala Anežka Daňková 8. místo a Simča Kopecká byla 13. Matouš Zavřel v mladších žácích si dojel pro 21. místo.

 
28.1.2016 Pohár Orlických hor - Čenkovice

 

Ve čtvrtek 28. ledna se konal v Čenkovicích večerní závod zařazený do série Poháru Orlických hor. Deštivé počasí závodníky neodradilo a o pohárové body přijelo bojovat celkem 207 závodníků . Závod byl pro všechny kategorie zkrácen na jedno kolo . I přes nepřízeň počasí se pořadatelům podařilo připravit kvalitní trať a tak měli všichni závodníci téměř shodné podmínky. V kategorii přípravka dívky si pěknou jízdou vybojovala bronz Lucka Kopecká a podařilo se ji tak poprvé proniknou na stupně v Orlickém poháru. V další kategorii předžákyně se Nikola Toralová umístila na 12. místě a Dorotka Sobotková získala 18. místo, Lukáš Havlík jako předžák dojel na 24. místě. V mladších žákyních se Simona Kopecká umístila na 12. místě a Anežka Daňková dojela 21. Matouš Zavřel v mladších žácích se umístil na 19. místě. Smolný závod měli sestry Vaneska a Anetka Urbánkovy , po pěkných jízdách prokličkovaly i cílovou branku a tím minuly cíl. Ještě napínavější než samotný závod se však stala cesta z areálu na parkoviště. Přes den pršelo a tál sníh, večer však přituhlo a povrch silnice a všeho okolo zcela zmrzl a cesta se tak proměnila v ledový tobogan, na kterém jsme se nedobrovolně povozili téměř všichni.

 
24.1. Jihomoravký lyžařský pohár – Hodonín

 

V neděli 24.1. jsme se do Hodonína opět vrátili. Ondra Poslušný si tentokrát dojel pro 5. místo. Lucka Kopecká vybojovala 1. místo v kategorii přípravka, Vaneska Urbánková obsadila 7. místo a Kája Málková dojela na 14. místě. V kategorii předžákyně si pozice holky vyměnili a Anetka Urbánková tak přidala stříbrnou medaili a Nikola Toralová bronz, Dorotka Sobotková se umístila na 5. místě . V předžácích bral bronz také Lukáš Havlík a Vojta Málek skončil 8. Simona Kopecká se umístila 5. v mladších žákyních a v mladších žácích byl Matouš Zavřel 10. a Petr Zavřel 11. Velký Ondra přidal opět bronzovou medaili v kategorii muži, David Kopecký se umístil na 7. místě, Petr Bíško na 13. místě.

 
23.1. Jihomoravský lyžařský pohár – Hodonín

 

V sobotu 23.1. jsme se vypravili na další závod JMLP do Hodonína. Většina z nás zde byla poprvé. Naše výprava byla velice úspěšná. První medaili získal Ondřej Poslušný – bronz v kategorii myšáci kluci. Vaneska Urbánková vybojovala 6. místo. Další medaile nám zacinkaly v kategorii předžákyň – Nikola Toralová brala stříbro a Anetka Urbánková bronz. V kategorii předžáků získal Lukáš Havlík 5. místo a Vojta Málek se umístil na 9. místě. Anežka Daňková dojela 7. v mladších žákyních a v mladších žácích obsadil Petr Zavřel 6. a Matouš Zavřel 7. místo. Bronzovou medaili pro nás vybojoval Ondřej Šally v kategorii muži a Petr Bíško dojel na místě 16.

 
16.1.2016 Skipark Červená Voda – Pohár Orlických hor

 

V sobotu ráno byl naplánován budíček na 5:00 a odjezd směr Červená Voda v 6:00 . Po našem příjezdu do Ski parku se parkoviště velmi rychle plnilo závodníky z různých oddílů . Startovní pole pro závod čítalo 230 závodníků ! Po prohlídce trati se jako první na trať odvážně pustila Lucka Kopecká a umístila se na 12. místě v kategorii přípravka dívky. Vaneska Urbánková si ve stejné kategorii dojela pěknou jízdou pro 21. místo a Vaneska Fialová byla 43. V předžákyních jsme měli pouze jednu zástupkyni , Dorotku Sobotkovou a té patřila v cíli 22. pozice. Zastoupení jsme měli i v kategorii předžáci chlapci, kde Lukáš Havlík vybojoval 28. místo a hned za ním skončil na 29. místě Tomáš Fiala. Od kategorie mladších žáků se jel závod na 2 kola. Z našich závodníků si nejlépe vedla Simona Kopecká, která získala 7. místo a tím se dostala mezi desítku vyhlašovaných závodníků v každé kategorii. Anežka Daňková se ve stejné kategorii umístila na 17. místě. Petr Zavřel získal 22. místo a Matouš Zavřel 25. místo. Všem závodníků patří pochvala za předvedené výkony a do dalších závodů přejme hodně úspěchů.

 
15.1.2016 Ski areál Olešnice – Jihomoravský pohár

 

Závodní sezónu jsme zahájili v pátek 15.1.2016 večerním závodem v Olešnici. Do Olešnice se vypravilo 14 našich závodníků. Jako první na start se postavil Ondra Poslušný v kategorii myšáci a pěknou jízdou si vyjel bramborovou medaili. Další zastoupení jsme měli v kategorii přípravka dívky. Zde získala Lucka Kopecká stříbrnou medaili a Vaneska Urbánková, která letos postoupila do starší kategorie , skončila na pěkném 6. místě. V další kategorii předžáci dívky , jsme měli také několik želízek v ohni . Holky bojovaly , ale nakonec skončily těšně za medailovým umístěním. Nikča Toralová tak přidala další bramborovou medaili a hned za ní s odstupem pouze 6 setin se na 5. místě umístila Anetka Urbánková. Naše nová členka oddílu , Dorotka Sobotková absolvovala svůj první závod a bylo z toho pěkné 8.místo. Následovala kategorie předžáci chlapci kde se Lukáš Havlík umístil na 5. místě a Vojta Málek na 9. místě. V kategorii mladších žákyň zajela Anežka Daňková druhý nejlepší čas , který byl shodný s další soupeřkou a tak se dělili o 2. místo dvě závodnice. Třetí místo tak zůstalo bez vyhlášení a na další naši závodnici Simonu Kopeckou tak připadlo nepopulární 4. místo a tím naše třetí bramborová pozice. Petr Zavřel a Matouš Zavřel jeli v kategorii mladší žáci kluci , Petr dojel na 5. místě a Matouš na 10. místě. Nejpočetněji obsazená byla kategorie muži. David Kopecký dojel na 11. místě a Petr Bíško na místě 18. Zlato jsme sice nezískali , ale náš doprovodný tým vytvořil během závodu i při vyhlášení skvělou kulisu pro naše závodníky. Hned po vyhlášení jsme spěchali domů nabrat síly na druhý závodní den , který nás čekal ve Ski parku Červená Voda.

 
Soustředění Hintertux - 21.10 - 24.10.2015

 

Po vydařeném loňském soustředění v Alpách jsme se ve dnech 21. až 24. října opět vydali na soustředění na rakouský ledovec Hintertux. Do lyžařského střediska s celoročním provozem vzdáleného téměř 600km , se letos vydalo 12 natěšených mladých závodníků. Po příjezdu a ubytování na horské chatě jsme se proběhli a protáhli svá těla na čerstvém alpském vzduchu. Ráno nás přivítalo krásné slunečné počasí , které provázelo celé soustředění, a my se tak každý den mohli naplno věnovat lyžařské přípravě pro nadcházející sezónu. Po celodenním lyžařském tréninku na ledovci jsme se vrátili do základního tábora , kde následoval kondiční běh a strečinkové cviky na protažení . Mezitím se ostatní členové výpravy postarali o přípravu večeře, na kterou se všichni už těšili. Po té ještě proběhlo hodnocení a videorozbor jednotlivých jízd. Třetí ráno nás čekalo co nejrychlejší balení a úklid a pak už rychlý přesun na ledovec , abychom co nejvíce využili krásného počasí k lyžování. Odpoledne, po převléknutí na parkovišti a posilnění vynikající sekanou, jsme se vydali na cestu domů. Všichni závodníci věří, že se jim podaří nabyté zkušenosti z ledovce zúročit v nadcházející závodní sezoně 2015/2016 a děkují svému klubu Ski klubu Hlinsko a svým sponzorům za podporu, díky které se soustředění mohlo uskutečnit.

 
Suchý slalom Hlinsko

 

V neděli 27.9. jsme pořádali další ročník Suchého slalomu. Za krásného slunečného počasí se na start postavilo celkem 68 závodníků. Kromě našich borců se závodu zúčastnili i závodníci ze Ski klubu Hluboká, Ski klubu Junior Brno, Ski klubu Nové Město na Moravě, Ski klubu Velké Meziříčí, Ski klubu Česká Třebová, Ski klubu Třebíč , HB SKI teamu z Havlíčkova Brodu a LVV Vysočina. Naši závodníci potvrdili, že domácí svah dobře znají a vybojovali následující umístění – Ondřej Poslušný v kategorii Myšáci chlapci se umístil na 3. místě, Lucie Kopecká v kategorii přípravka dívky vybojovala 1. místo, Vaneska Urbánková ve stejné kategorii skončila na 4. místě, v kategorii Předžactvo dívky přidala Nikola Toralová další zlato a Anetka Urbánková brala bronz, pro stříbro si doběhl Lukáš Havlík v kategorii Předžactvo chlapci, další stříbro přidala Anežka Daňková v kategorii Mladší žactvo dívky, Simona Kopecká byla 4., v Mladších žácích se umístil na pěkném 4. místě Matouš Zavřel a hned za ním Petr Zavřel. V Mužích přidali další kovy Ondřej Šally – stříbro a David Kopecký – bronz.

 
Suchý slalom Jalovec

 

V neděli 13. září jsme se zúčastnili 1. letošního suchého slalomu pořádaného na Jalovci. Stejně jako loni se běželo nahoru do kopce. Na start se postavilo celkem 89 závodníků. I my jsme měli početné zastoupení a domů jsme přivezli několik medailí. První naši medaili – stříbrnou, získal Ondřej Poslušný v kategorii Myšáci chlapci. Další stříbro přidala Lucka Kopecká v kategorii Přípravka dívky, Vaneska Urbánková vybojovala 5. místo, Kája Málková byla 11., v kategorii Předžácí dívky se blýskla zlatem Nikola Toralová, Anetka Urbánková skončila na 7. místě, v Předžácích chlapcích nám zacinkalo stříbro Lukáše Havlíka, Vojta Málek vybojoval 9. místo, Anežka Daňková přidala bronz v Mladších dívkách, Simona Kopecká získala 5 místo. Mladší žáci Matouš Zavřel vybojoval 5. místo a Petr Zavřel 6. místo. David Kopecký v kategorii Dospělí muži získal 5. místo.
Běh Kožichovice

 

V sobotu 12. září se téměř všichni naši závodníci vydali na 1. závod LPV 2015-16. Kožichovice závodníky opět přivítaly sychravým počasím, ale to běžce neodradilo. Celkem se závodu zúčastnilo 135 běžců. Ondřej Poslušný v kategorii Myšáci si doběhl pro pěkné 5. místo, Lucie Kopecká vybojovala 1. místo v kategorii Přípravka dívky, Vaneska Urbánková získala 8. místo, 12. byla Kája Málková, v kategorii Předžactvo dívky přidala další zlato Nikola Toralová, Anetka Urbánková si doběhla s rozvázanou botou pro 9. místo, Lukáš Havlík v kategorii Předžáci chlapci přidal další medaili – bronzovou, Vojta Málek doběhl 14., v Mladších žákyních skončila Simona Kopecká za 2. místě, Anežka Daňková doběhla 6., v Mladších žácích si doběhl Matouš Zavřel pro 5. místo a Petr Zavřel byl 7. David Kopecký skončil 6. v kategorii Muži.
8.3.2015 Harusův kopec - Nové Město na Moravě

 

Závodní víkend pokračoval v neděli 8.3. na Harusově kopci, kde se uskutečnil 3. závod LPV. Vaneska Urbánková v kategorii myšáci dívky získala další medaili – tentokrát stříbrnou, Vaneska Fialová skončila na 10. místě a Karolína Málková se umístila na 7. místě. Ani v tento závod se našim závodníkům nevyhnula neslavná bramborová medaile .Tu první získal Ondřej Poslušný za 4. místě v kategorii myšáci chlapci. To samé místo čekalo na Lucku Kopeckou v kategorii přípravka dívky, Anetka Urbánková si stejně jako v sobotu dojela pro 7. místo. Vojta Málek v kategorii přípravka chlapci získal 20. místo. Stříbrnou medaili si vybojovala Anežka Daňková v kategorii předžactvo dívky. V té samé kategorii získala za 4. místo další bramborovou medaili Simona Kopecká a Nikola Toralová si dojela pro 10. místo. V kategorii předžactvo chlapci byl z našich nejlepší Tomáš Fiala na 7. místě, Matouš Zavřel obsadil 11. místo a Lukáš Havlík 12. V mladších žácích obsadil Petr Zavřel 14. místo. V kategorii dospělí muži skončil těsně pod stupni Lukáš Daněk a tím získal pro náš tým čtvrtou bramboru, dále se umístil Jakub Pecina 10., David Kopecký 20. a Josef Motyčka 32. místo. V neděli 15.3.2015 se uskuteční finálový závod na Šacberku, kde zároveň proběhne i slavnostní celkové vyhlášení celého poháru, tak přejme všem závodníkům do posledního závodu co nejlepší umístění a míň těch brambor.
 

7.3.2015 Fajtův Kopec - Velké Meziříčí

 

V sobotu 7.3.2015 jsme se zúčastnili 2. závodu LPV. Na start se celkem postavilo téměř 240 závodníků a i my jsme měli početné zastoupení. Závod se jel jako jednokolový pro kategorii myšáci, přípravka, předžáci a dospělí, jako dvoukolový pro kategorii mladší a starší žáci. V kategorii myšáci dívka brala opět zlato Vaneska Urbánková a Vaneska Fialová skončila na pěkném 14. místě. Ondřej Poslušný vybojoval 6. místo. V kategorii přípravka získala Lucka Kopecká 4. místo , Anetka Urbánková byla na 7. místě a Karolína Málková na 33. místě. Vojta Málek v kategorii přípravka chlapci obsadil 19. místo. Simona Kopecká měla stříbrnou medaili v kategorii předžactvo dívky, Anežka Daňková byla 4. a Nikola Toralová 10. V kategorii předžactvo chlapci se umístil Tomáš Fiala na 8. místě, Matouš Zavřel na 11. a Lukáš Havlík na 12. místě. V mladších žácích se umístil Petr Zavřel na 15. místě. Ve výsledkové listině mužů byl David Kopecký na 9. místě, Lukáš Daněk na 14. místě a Petr Bíško na 30. místě.

 
22.2.2015 závod LPV Ski klub Hlinsko

 

V neděli 22.2.2015 pořádal SKI KLUB HLINSKO již 3. ročník závodu zařazeného do LPV 2015. Na start se postavilo celkem 190 závodníků z řad závodních oddílů i veřejnosti. Náš oddíl, který měl samozřejmě na domácí půdě také početné zastoupení, dokázal využít domácího prostředí k zisku několika medailových umístění. V kategorii myšáci dívky se opět blýskla zlatem Vaneska Urbánková a Vaneska Fialová skončila na pěkném 7. místě. V kategorii myšáci chlapci si vyjel Ondřej Poslušný krásné 5. místo. Pro zlato si dojela i Lucka Kopecká v kategorii přípravka dívky . Dále v téže kategorii se umístila Aneta Urbánková na 5. místě a Kája Málková dojela na 20. místě. V kategorii přípravka chlapci vybojoval Vojta Málek 13. místo. Anežka Daňková přidala další kov, tentokrát stříbrný v kategorii předžactvo dívky, Simona Kopecká získala 6. místo, Nikola Toralová byla 7. V kategorii předžactvo chlapci jsme měli také zastoupení. Lukáš Havlík dojel na 7. místě, Matouš Zavřel skončil na 5. místě, Tomáš Fiala měl pád na trati, ale závod dokončil se umístil se na 10. místě . V kategorii mladší žáci vybojoval Michal Horáček 8. místo a Petr Zavřel skončil na místě 12. Nejpočetněji byla obsazená kategorie muži. Nejlepším hlineckým závodníkem byl Ondřej Šally a to na místě 4. Dále skončili, David Kopecký – 15. místo, Martin Fiala – 20. místo, Petr Bíško - 23 místo. Jakub Pecina měl bohužel pád a závod nedokončil. Bronzovou medaili pro Ski Klub Hlinsko v kategorii FAMILY získala Simona a David Kopeckých. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci závodu, zvláště pak rolbařům, kteří připravili perfektní svah, který vydržel v dokonalém stavu po celou dobu závodu a slova chvály byla slyšet i z úst konkurenčních teamů.
8.2. 2015 Jihomoravský lyžařský pohár – Olešnice

 

Na tento závod, za vydatného sněžení a silného větru, se do ski areálu Olešnice vydala početnější skupina závodníků hlineckého SKI KLUBU, kde se konal závod Jihomoravského lyžařského poháru. Startovní listina obsahovala celkem přes 200 jmen. Tentokrát se našim závodníkům podařilo probojovat i na stupně vítězů. Hned v první kategorii, myšáci dívky, nedala soupeřkám šanci a dojela si pro zlato Vaneska Urbánková. Další medaili, tentokrát bronzovou přivezl ze svého prvního závodu Ondřej Poslušný v kategorii myšáci chlapci. Lucka Kopecká si vyjela 5. místo, Aneta Urbánková 7. místo – obě v kategorii přípravka dívky. V kategorii přípravka chlapci obsadil Vojtěch Málek 17. místo. Sadu cenných kovů doplnila Simona Kopecká se stříbrnou medailí v kategorii předžactvo dívky a v téže kategorii byla Nikola Toralová na 8. místě. V kategorii předžactvo chlapci získal Matouš Zavřel 6. místo a Lukáš Havlík 10. místo. Petr Zavřel se umístil na 10. místě v kategorii mladší žáci. V kategorii OPEN muži mělo Hlinsko 5 závodníků. Ondřej Šally na 9. místě, Jakub Pecina na 11. místě, David Kopecký na 21. místě, Petr Bíško na 28. místě a Josef Motyčka na 34. místě. Závod se jel za velice špatného počasí , ale se silným větrem, přívaly sněhu a špatnou viditelností se všichni statečně poprali. Velké poděkování patří servismanovi hlineckého teamu Petru Bíškovi, který v Olešnici všem závodníkům mazal a leštil lyže vším možným a děti se mu za to se odvděčili pěknými umístěními v závodu.
7.2.2015 Pohár Orlických hor - Dolní Morava

 

Závodní team se o víkendu účastnil hned dvou závodů. V sobotu 7.2.2015 se skupinka závodníků vydala do Dolní Moravy, kde za krásného slunečného, ale mrazivého počasí, se za Hlinecký Ski Klub na start postavila, Lucka Kopecká a Aneta Urbánková v kategorii přípravka dívky, Anežka Daňková a Simona Kopecká v kategorii předžactvo dívky a Lukáš Havlík v kategorii předžactvo chlapci. Tyto kategorie jely závod jako jednokolový, pro vyšší kategorie, kde jsme zastoupení neměli, byl závod vypsán na dvě kola. Startovní listina čítala celkem 224 jmen včetně početné skupiny závodníků z Polska. Start obřího slalomu byl ve spodní části černé a pokračovala po červené sjezdovce. Na velmi rychlé a náročné trati se mnoho závodníků nevyhnulo pádu. Všichni naši závodníci se s tratí poprali a závod dokončili. Lucka Kopecká si vyjela 13. místo, Aneta Urbánková 34. místo, Simona Kopecká 17. místo, Anežce Daňkové se bohužel nevyhnul pád, ale závod statečně dokončila na 30. místě a Lukáš Havlík získal 27. místo. Tento závod byl již 4. ze série Poháru Orlických hor 2015. Na předchozích závodech tohoto poháru se našim závodníkům podařilo také již proniknout do vyhlašované TOP 10. Na 2. závodě v Českých Petrovicích vybojovala Anežka Daňková 10. místo a na večerním 3. závodu v Čenkovicích získala Lucka Kopecká 9. místo a ani ostatní se mezi závodníky z větších lyžařských klubu neztratili.