• Vážení přátelé,
      přátelé folkového žánru, dobré hudby, příznivci námi pořádané akce. Je to necelých sedmnáct let od nultého ročníku, co se prvně v areálu městského parku DTJ - Na Drahách folkový festival, ještě bez svého nápaditého jména "Špekáček", uskutečnil. Minulý rok jsme pro Vás připravili změnu v podobě přesunu místa konání akce do městské části Blatno, na letní parket Cihelka, která proběhla z velké části s pozitivním ohlasem.

  I přes zajímavý a pestrý hudební program se nám v několika minulých letech nepodařilo nalákat do Hlinska tolik zájemců, aby rozpočet akce z nemalé části nemuseli hradit samotní členové Sdružení přátel dobré hudby, tedy již tak ti z řad dobrovolníků, kteří Špekáčku obětovali mnoho z volného času. Bohužel jsme se proto rozhodli, že ten letošní ročník již nebudeme pořádat. Nemalou měrou také přispěl čím dál zvětšující se nátlak na neziskové organizace "nově nutně zapsané spolky" k další a další administrativě ze strany zákonodárců, především například bývalého ministra financí, který do jeho nepopulárních úprav zákonů a jejich výkladů vnesl také veliký zmatek.

  Vám všem, mnoholetým věrným účastníkům Hlineckého folkového Špekáčku děkujeme za Vaši přízeň a případné pochopení. Je možné, že do příštího roku nabereme nový dech, "nový vítr do plachet" a zase se na zmiňovaném hudebním setkání sejdeme.
  ----------------------------
  ÚVOD 2016

  Ahoj kamarádi.
      Já sem pejsek ze znaku " Sdružení přátel dobré hudby ",
  co pořádá tenhle fesťák.

  Takže - vítejte na našich nových stránkách
  " Hlineckého folkového Špekáčku ",
  který bude 13. srpna 2016!
  ... a na stránkách pátečního předvečeru " Canned Music ".

  Letos jsem si pro vás připravil i malý uvítací spot,
  tak neváhejte kliknout, zkouknout a případně nasdílet.
  " ... haf "

 • NOVINKY

  * A jako každý rok, nezapomeňte si s sebou vzít HŘEBÍK! ... kladívko, to už Vám půjčíme :o)

  * Jak jsme slibovali, bude pro Vás připravena louka na parkování a stanové městečko. A co víc, dbáme o Vaši bezpečnost a zajistili jsme snížení rychlosti na hlavní silnici druhé třídy, která dělí louku od areálu. Rychlost kolem Špekáčku bude snížena na třicítku.
  Ale rádi bychom Vás upozornili, že zaparkovaná auta a postavené stany tam budete mít, na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Za nic z toho Vám nebudeme ručit, proto si tam nenechávejte cennosti. "Stan a ani auto, totiž není trezor!!!"

  * ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ AKCE - z důvodu rekonstrukce v původním areálu se letošní ročník koná na letním parketu CIHELKA, Hlinsko-Blatno
  viz. záložka "info"

  * NOVĚ jsme pro Vás připravili AUTOBUSOVÉ SVOZY
  viz. záložka "info"


  * akce je pořádána pod záštitou člena Rady Pardubického kraje Ing. Pavla Šotoly *